Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Podlaski Dzień Pola w PODR Szepietowo

Główne zdjęcie
Klacz roczna, tytuł Czempiona zdobyła klacz Teoria, właściciel Jakub Kamer

W deszczu odbył się w niedzielę Podlaski Dzień Pola. Przybyli rolnicy mieli okazję przyjrzeć się odmianom zbóż, maszynom rolniczym i posłuchać wykładów.

- Mamy nadzieję że ta impreza da rolnikom możliwość porównania wielu odmian zbóż, uprawianych w zbliżonych warunkach klimatycznych, glebowych, oraz przy zastosowaniu takiego samego nawożenia i ochrony chemicznej. Jest to dla nas jako organizatorów bardzo ważne wydarzenie. Mamy nadzieję że również Państwo a przede wszystkim rolnicy, przy okazji tego typu imprez znajdziecie odpowiedź na problemy, które w nowoczesnym rolnictwie są niezwykle istotne i mają bardzo duży wpływ na osiąganie odpowiednich i opłacalnych wydajności produkcyjnych. W czasach, w których precyzyjne rolnictwo jest czynnikiem decydującym o wyniku ekonomicznym, istotnym elementem jest również dobór odpowiedniej odmiany, dostosowanej do profilu gospodarstwa. Dlatego zapraszamy do zwiedzenia naszych upraw i korzystania z naszej „bazy wiedzy” - mówił  Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Czempionem wystawy została klacz Gracja, właściciel Adam Łobasiuk.

Wiceczempionem wystawy została klacz Perła, właściciel Paweł Ciborowski.

Wśród ogierów tytuł Czempiona wystawy przyznano ogierowi Goliat, właściciel Andrzej Osakowicz, a tytuł wiceczempiona wystawy zdobył ogier Esej, właściciel Janusz Barszcz.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, sezon targowo-wystawienniczy w PODR Szepietowo rozpoczął się z dużym opóźnieniem, bo dopiero 13 czerwca, Podlaskim Dniem Pola. Organizatorzy mają nadzieję, że pozostałe imprezy będą już mogły odbyć się bez żadnych  przeszkód i obostrzeń. W dniach 4-5 września odbędzie się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, kolejno Podlaski Dzień Kukurydzy a jesienią Targi Ogrodnicze. 

Źródło: PODR Szepietowo

 

210723021652.jpg
Foto: Klacz roczna, tytuł Czempiona zdobyła klacz Teoria, właściciel Jakub Kamer
Foto: Klacz dwuletnia, tytuł Czempiona zdobyła klacz Gracja, właściciel Adam Łobasiuk
Foto: Ogier roczny, tytuł Czempiona zdobył ogier Goliat, właściciel Andrzej Osakowicz.
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę