Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Przyjechali z zagranicy na Dni Łomży 2021

Główne zdjęcie
Fot. um.lomza.pl

Z okazji 603. rocznicy nadania Łomży praw miejskich pojawiły się w grodzie nad Narwią delegacje miast partnerskich. Od dwóch do czterech swoich przedstawicieli na spotkania wystawiły: Pavlikeni w Bułgarii, Borysław na Ukrainie i Nowogród Wołyński na Ukrainie oraz Soleczniki na Litwie. Weekend w deszczowym mieście spędziła także grupa samorządowców z Kołomyi na Ukrainie. We wtorek może zjawią się delegaci miasta Czechowice-Dziedzice ze Śląska Cieszyńskiego, któremu Miasto Łomża, Caritas, Izba Przemysłowo-Handlowa, harcerze ZHP pomogli po powodzi w 2010 r.

W niedzielę delegaci z zagranicy odwiedzili Muzeum Przyrody w Drozdowie i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. W poniedziałek spotkali się z władzami Łomży: przewodniczącą Rady Miejskiej Alicją Konopką i prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. - Łomża od kilku lat kontynuuje współpracę z Pawlikeni i Solecznikami w zakresie Centrów Integracji Społecznej, natomiast z Borysławiem i Nowogrodem Wołyńskim prowadzimy rozmowy, odnośnie określenia obszarów współdziałania, aby podjąć współpracę, finansowaną z projektów Narodowego Centrum Kultury - informuje inspektor Łukasz Czech z ratusza. Goście z miast partnerskich wezmą we wtorek udział w uroczystej sesji Rady Miasta w Hali Kultury na Starym Rynku i pikniku rodzinnym w Parku Jana Pawła II. 

Partnerstwo z Pavlikeni i Borysławiem datuje się od 2017. r., natomiast od około połowy lat 90. z Solecznikami i Nowogrodem Wołyńskim. Duchem sprawczym ożywionej wymiany był wówczas senator Jan Stypuła (1931-2001), założyciel Oddziału Wspólnoty Polskiej w Łomży i inicjator Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po społeczniku, którego po śmierci uczyniono patronem cyklu imprez, Igrzyska prowadzi nieprzerwanie prezes Hanka Gałązka, była dyrektor SP 10 i radna. 

Mirosław R. Derewońko  

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę