Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Jakie korzyści wiążą się z zaciągnięciem pożyczki przez Internet?

Bywają takie sytuacje, gdy gotówka jest w życiu wyjątkowo potrzebna. Na przykład wtedy, gdy zepsuje się samochód lub komputer, będące głównymi narzędziami pracy. Nierzadko nagłe sytuacje zdrowotne wymagają sięgnięcia po środki, których akurat nie ma. Nie zawsze znajomi czy członkowie dalszej rodziny mogą nam w tej sytuacji pomóc. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest posiłkowanie się pożyczką przez Internet. Czy wiesz, jakie są jej zalety? Na co warto zwracać uwagę, decydując się na pożyczenie pieniędzy od podmiotu parabankowego?

Po pierwsze: minimum formalności

W przypadku Pożyczki online – FinansowySupermarket.pl bardzo ważną kwestią jest ograniczenie formalności do minimum. Jest to ważne w sytuacji, gdy pieniędzy potrzebujesz natychmiast i nie możesz czekać kilka dni, aż druga strona rozpatrzy Twoje dokumenty. Wówczas jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej. W tym przypadku wystarczy jedynie podać swoje podstawowe dane osobowe, adres zamieszkania, a dla weryfikacji tożsamości ze swojego numeru rachunku bankowego wykonać przelew na symboliczną kwotę (zwykle jest to 1 zł). Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, pieniądze na koncie wnioskodawcy znajdą się po zaledwie 15 minutach. W przypadku niektórych osób transakcja ta może potrwać do kolejnego dnia roboczego. Oszczędność czasu polega także na tym, że nie musisz gromadzić, wyciągać ani przesyłać drugiej stronie zaświadczeń o zarobkach.

 

Po drugie: brak poręczycieli

Chwilówka w klika minut przez Internet ma również i tę zaletę, że do jej udzielenia nie jest potrzebny żaden poręczyciel. Firma pożyczkowa bierze na swoje barki praktycznie całe ryzyko niespłacenia zobowiązań przez pożyczkobiorcę. Stąd też wyższe RRSO tego typu zobowiązań. Znalezienie poręczyciela pożyczki nie jest takie proste. W razie problemów ze spłatą można narazić na problemy finansowe członka rodziny lub przyjaciela i poważnie nadszarpnąć dobre relacje.

 

Po trzecie: wygoda i środki bez wychodzenia z domu

W przypadku osób o ograniczonej mobilności, czy to z powodu niepełnosprawności ruchowej, czy na przykład wychowywania małych dzieci, pożyczka przez Internet stanowi wyjątkowo wygodne rozwiązanie. To również dobra opcja, gdy chce się zachować w dyskrecji kwestię korzystania z firmy pożyczkowej. Wówczas cała transakcja sprowadza się do dosłownie kilku kliknięć na ekranie smartfona lub laptopa. Środki otrzymujesz bez wychodzenia z domu.

 

Po czwarte: brak prześwietlania klienta w BIK

W przypadku pożyczki online klient nie musi się obawiać, że zostanie prześwietlony w BIK. Należy jednak mieć na względzie, że ewentualne zaległości w bieżących opłatach, na przykład rachunkach telefonicznych, mogą skutkować decyzją odmowną udzieloną przez firmę pożyczkową.

 

Po piąte: łatwość porównania ofert

Na rynku pożyczek pozabankowych można porównać dostępne oferty po to, aby wybrać najkorzystniejszą z nich. Najlepszym rozwiązaniem jest zwracanie uwagi na wysokość wskaźnika RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

 

Które aspekty nakazują dobrze przemyśleć zaciągnięcie pożyczki online?

Na liście kwestii, które nakazują dobre przemyślenie sprawy, są na pewno stosunkowo wysokie koszty całkowitego tego typu zobowiązania. Chodzi przede wszystkim o opłaty około pożyczkowe, takie jak opłata rejestracyjna. W przypadku osób, które nie spłaciły zadłużenia w terminie dochodzą jeszcze wysokie odsetki, koszty upomnień, wydłużenie terminu spłaty oraz koszty windykacyjne, które zostaną przerzucone na klienta końcowego.

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę