Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

W weekend załamanie pogody

Główne zdjęcie
Burza nad Piątnicą, zdjęcie ilustracyjne

Po ciepłym, słonecznym i suchym tygodniu w weekend czeka nas deszcz i burze, także z gradem. Przez Polskę przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na piątek, sobotę i niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne dla terenu powiatu łomżyńskiego.

W piątek, możemy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowane, w centrum i na wschodzie regionu okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna w od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.  Synoptyk IMGW-PIB Mateusz Zamajtys wydał ostrzeżenie meteorologiczne o możliwych burzach z gradem, które mogą wystąpić lokalnie w północno-wschodniej części Polski, w tym w powiecie łomżyńskim. Zjawiskom towarzyszyć mają opady deszczu o wydajności do około 20 mm, porywy wiatru do 60 km/h i drobny grad. Burz możemy spodziewać się od południa do wieczora.

W sobotę z północnego zachodu na wschód kraju będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem nadal zalegać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem napłynie świeże i chłodniejsze powietrze, także polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, a po południu na zachodzie kraju zacznie rosnąć. Spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przemieszczające się stopniowo z zachodu na wschód opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, lokalnie  burze. Wysokość opadów miejscami, zwłaszcza w czasie burz osiągnie do około 15 mm. Temperatura spodziewana wyniesie od 19°C na północnym zachodzie do 25°C na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich regionu. Wiatr rano słaby, później wzmagający się okresami do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz możliwe porywy do około 65 km/h. Przejście chłodnego frontu spodziewane jest w godzinach popołudniowych.

IMGW także na sobotę i niedielę wydało ostrzeżenie meteorologiczne o możliwych burzach z gradem. 

W niedzielę nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, jedynie wschodnia Polska będzie w zasięgu niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie, przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy drobny grad. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do około 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h. 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę