Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Jodła kaukaska w doniczce - o czym warto pamiętać?

Hodowanie roślin w domowym zaciszu wymaga od nas czasu i wysiłku. Aby nasze rośliny dobrze się rozwijały i cieszyły nasze oczy przez długie, lata, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Często nim odniesiemy sukces, musimy poświęcić poro czasu na zdobycie odpowiedniej wiedzy w zakresie hodowli roślin. Nie ma znaczeni czy będzie to na przykład jodła kaukaska w doniczce czy krzak bzu posadzony w przydomowym ogrodzie. Bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest osiągnąć sukces w ogrodnictwie na domową skalę.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jodła kaukaska w doniczce- jak hodować z sukcesem
  • Co warto wiedzieć o hodowli drzewek ilastych w doniczce

Jodła kaukaska w doniczce należy do najpopularniejszych drzewek hodowanych w Polsce. Jodła kaukaska to iglaste drewko ozdobne. Ten rodzaj rośliny doskonale czuje się zarówno w ogrodzie, parku, jak i w doniczce. Dlatego tak chętnie hodujemy je na balkonach i w przydomowych ogrodach. Również takie miejsca jak plantacja choinek, chętnie hodują jodły, które potem kupujemy jako żywe świąteczne drzewka. Trudno się temu dziwić- jodła jako drzewo świąteczne wygląda przepięknie.

Jodła kaukaska w doniczce- o czym warto pamiętać?

Bardzo popularna jodła kaukaska w doniczce cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem polskich konsumentów. Nic w tym dziwnego, ponieważ roślinę poznamy po pięknych ciemnozielonych, sztywnych i błyszczących igłach. Jodła kaukaska jest wymagającą rośliną. Szczególnie dla osoby, która stawia swoje pierwsze kroki w domowej hodowli roślin. Jodła najlepiej czuje się w wilgotnej ziemi. Generalnie bardzo lubi wilgoć, dlatego w ogrodzie warto zasadzać ją w pobliżu oczek wodnych, a na balkonach ustawiać w miejscu mało nasłonecznionym i nie narażać rośliny na zbytnie upały i susze. Generalnie jodła kaukaska (oraz inne jej odmiany) bardzo nie lubią gwałtownych zmań pogody. Nie służy im także wiatr, dlatego nie lubią być ustawiane lub sadzone w miejscu narażonym na duże działanie wiatru. Jodła nie lubi też zimna. Warto ją regularnie podlewać i spryskiwać igły. Wymaga też okresowego nawożenia.

Plantacja choinek a jodła kaukaska

Plantacja choinek to miejsce, gdzie jodła kaukaska jest hodowana na bardzo dużą skalę. Jodła kaukaska hodowana na potrzeby bożonarodzeniowego popytu na drzewka, jest jednym z najchętniej kupowanych drzewek w Polsce. Pamiętajmy, że drzewka hodowane na plantacji choinek są drzewkami, które potem możemy kupić jako ścięte lub właśnie jako drzewka w doniczce. Opcja rośliny w doniczek jest opcją proekologiczną, ponieważ po zakończeniu okresu świątecznego możemy takie drzewko postawić w doniczce na balkonu tarasie, albo posadzić w przydomowym ogrodzie. Cięte drzewko niestety wyrzucimy po świętach do odpadów zielonych w wyznaczonym miejscu.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę