Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyrok w sprawie niedoborów w kasie Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie bez zmian

Władze "Mlekpolu" nie powinny pokrywać niedoboru w kasie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie z udziałów jej członków - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Podtrzymał on tym samym wyrok sądu pierwszej instancji w tej sprawie i wyrok ten jest już prawomocny. Dwa lata temu podczas przyłączania zambrowskiej spółdzielni do "Mlekpolu" okazało się, że jej długi wynoszą prawie 20 mln zł., w związku z czym władze grajewskiego koncernu podjęły decyzję, że straty te pokryją jej właściciele czyli rolnicy z rejonu Zambrowa. Ci nie zgodzili się z decyzją zarządu i zawiązali komitet protestacyjny, który zaskarżył tę decyzję do sądu.


"Obecny wyrok powinien zakończyć całą sprawę" - uważa reprezentujący rolników Andrzej Długoborski. Sparawa jednak jeszcze nie zakończy się zbyt szybko, bowiem prezes "Mlekpolu" Edmund Borawski poinformował, że władze spółdzielni wystapią o kasację tego wyroku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę