Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dla chcących strzelać i poprawić kondycję w terenie

- Powracamy po przerwie w rekrutacji, spowodowanej pandemią Covid-19, i zapraszamy do Jednostki Strzeleckiej 1012 imienia 33. Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej - mówi młodszy inspektor Związku Strzeleckiego Adam Perkowski, który jest 5. dowódcą w historii "Strzelca" w Łomży. Ochotnicy w szeregach Jednostki Strzeleckiej poznają budowę i obsługę karabinu, nauczą się strzelania, udzielania pierwszej pomocy, a chętni - alpinistyki i spadochroniarstwa.

W czwartek, 28. maja, odbywało się spotkanie kadry łomżyńskiego "Strzelca", poświęcone omówieniu planów na najbliższe miesiące. Uzgodniono, że główne spotkanie rekrutacyjne ma odbyć się we wrześniu, jednak nowi kandydaci mogą zgłaszać się od zaraz. - Możecie napisać do nas wiadomość na profilu FB lub skontaktować się mailowo, a my szybko odezwiemy się w sprawie zasad wstąpienia do "Strzelca" - zachęca 36-letni dowódca. Jednostkę Strzelecką 1012 w Łomży założył w 1993 r. Robert Zwierzyński, po którym dowódcami byli: Agnieszka Szczęsna, Marcin Malski, Dariusz Raciborski, zaś od 2003 r. - Adam Perkowski. Na zajęcia w "Strzelcu" składa się 6-miesięczne szkolenie podstawowe: teoretyczne i praktyczne w terenie.

- Poznacie podstawy służby strzeleckiej, działalność i historię Związku Strzeleckiego, kadrę instruktorską - opowiada dowódca, który służył 13 lat w Wojsku Polskim, np. podczas misji w: Syrii (dwa razy), Bośni, Libanie i Afganistanie. - Od początku naszym celem statutowym jest szkolenie proobronne dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowujące ich, m.in., do służby w Wojsku Polskim, w strukturach Straży Granicznej, Policji oraz Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej - wyjaśnia dowódca. - Poprzez kształtowanie postaw obywatelskich młodych ludzi, kształtowanie świadomości patriotycznej i społecznej naszych członków, pomagamy im stać się świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami Polski. Jesteśmy organizacją non-profit i apolityczną. Naszym celem jest wychowywanie Polaków, gotowych pełnić służbę Ojczyźnie.

Nauka strzelania i szkoła przetrwania
- Wolontariat jest naszą formą pracy na rzecz "Strzelca" i społeczeństwa. Swój wolny czas od ponad 27 lat poświęcamy na wychowanie odpowiedzialnego pokolenia Polaków - tłumaczy Adam Perkowski. - Związek Strzelecki to organizacja społeczno-wychowawcza, rozwijająca umiejętności i sprawność fizyczną, pomagając w realizacji zainteresowań. Działamy na rzecz umacniania obrony narodowej, uczymy historii, pomagamy wykreować postawy i charaktery prawdziwego Strzelca. Zapraszamy, jeżeli chcecie do nas dołączyć, sprawdzić się, poprawić kondycję, poznać życie żołnierskie, włożyć mundur wojskowy, kultywować tradycje oręża polskiego, przeżyć prawdziwą przygodę. Zakres działalności związany z obronnością państwa został uzgodniony z Ministerstwem Obrony Narodowej. Przed pandemią covidu na godzinne spotkania raz w tygodniu przychodziło w sumie około 50 osób, w większości w wieku od 16 do 20 lat. Najstarsi Strzelcy, czyli głównie kadra prowadząca szkolenia, mieli od 36 do 40 lat.

Na ochotniczki i ochotników czekają różnorodne zajęcia ogólnowojskowe, terenowe, czasami 1- czy 2-dniowe lub dobowe: nauka posługiwania się karabinem i strzelanie, pierwsza pomoc, alpinistyka, survival - szkoła przetrwania, marsze kilkanaście kilometrów do ośrodka w lesie, zaś dla chętnych - elementy alpinistyki i skoki ze spadochronem. Chętnych do wstąpienia w  szeregi Strzelca zapraszamy do odwiedzenia profilu na FB Jednostka Strzelecka 1012 Łomża, naszej strony https://js1012.pl i kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 605 117 700.

Mirosław R. Derewońko

nr tel. red.: 696 145 146

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę