Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ważne potrącenie na al. Legionów

Na wysokości klubu Yam Caffe doszło do potrącenia pieszej. Nie ma utrudnień w ruchu, kierowca auta był trzeźwy. Dlaczego ważne, bo pokazuje jak zmieniają się przepisy od wtorku.

Ok godz. 12 w Łomży na ul. Aleja Legionów doszło do potrącenia 63-letniej pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta wtargnęła na przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do zdarzenie z pojazdem marki Ford. Pojazd jechał w kierunku ul. Piłsudskiego. Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala na badania. Nie ma utrudnień w ruchu. 

Od 1 czerwca zmiana.
Dziś, jak wynika z informacji policji, kierowca ma ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, dlatego to Pani, która weszła przed samochód jest sprawcą kolizji. W świetle nowych przepisów, które wejdą w życie 1. czerwca 2021r czyli we wtorek, to „kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.

Oznacza to, że w opisanym przypadku nie byłoby wtargnięcia na jezdnię, a potrącenie z winy kierowcy.

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę