Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Od dziś otwarte siłownie i restauracje

Główne zdjęcie
Restauracja na Farnej. Zdjęcie ilustracyjne

Od piątku 28. maja rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od dziś można zjeść w lokalu, iść na siłownię i na basen. Warunkiem jest zachowanie reżimu sanitarnego.

W połowie maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń. Mimo luzowania obostrzeń ilość zakażeń koronawirusem w Polsce spada.

Od dziś, 28 maja, wchodzą kolejne luzowania:
Wreszcie klienci mogą konsumować wewnątrz lokali gastronomicznych. Dopuszczalny limit wynosi 50 %z zajętych miejsc. Dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Imprezy okolicznościowe, komunie czy wesela mogą odbywać się w lokalach. Obłożenie powinno wynosić maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.)

Od dziś mogą startować kryte obiekty sportowe czy baseny. Dostępne dla wszystkich, choć wprowadzono limit 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni)

W zajęciach i wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi może uczestniczyć 250 osób. 

Wreszcie startuje branża fitnes. Od dziś mogą być otwarte siłownie, kluby fitness czy solaria. Obowiązuje rezim sanitarny tzn. limit 1 osoba na 15m2 oraz dezynfekcje. 

Mogą także działać salony gier. Tu także obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

 

Od poniedziałku wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich wracają do szkół. Kończy się nauczanie hybrydowe a rozpoczyna stacjonarne. Rządzący narzucają reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę