Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Uszkodził 3 pomniki na starym cmentarzu w Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie trzech pomników i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Nie wiadomo dlaczego 36-letni mieszkaniec Łomży skakał po nagrobkach i rzucał w nie zniczami.

W poniedziałkowe południe Kobieta, który przyszła na rodzinny grób, znalazła porozrzucane znicze i uszkodzony nagrobek. Zgłosiła sprawę na policję. Młodszy aspirant Justyna Janowska, oficer prasowa KMPW Łomży potwierdza, że o 12,49 wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu trzech pomników na cmentarzu przy ulicy Kopernika w Łomży. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że wandal skakał po nagrobkach i rzucał w nie zniczami. W wyniku tego zachowania uszkodzone zostały płyty oraz imienne tablice nagrobkowe. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

We wtorek, o godz. 7.00 rano policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, mieszkańca Łomży. Noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszał już zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłych i zniszczenia trzech nagrobków. Jak przekazują policjanci, sprawca w chwili zatrzymania był trzeźwy, ale nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. 

Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę