Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 listopada 2024 napisz DONOS@

Hit wśród dziecięcych prezentów - podpowiadamy, jaką wybrać!

Co jest hitem wśród prezentów dla dzieci w ostatnich latach? Oczywiście, hulajnoga! Uwielbiają ją chłopcy i dziewczynki w każdym wieku. Jaki model hulajnogi wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Hulajnoga dla młodszych dzieci 

Najlepszy czas na rozpoczęcie nauki jazdy na hulajnodze to wiek 4-5 lat. Przedszkolaki są na tyle sprawne, że poradzą sobie z przemieszczaniem się na pojeździe po równym chodniku bądź wyznaczonym placu zabaw. Młodsze dziewczynki i chłopcy powinni korzystać z hulajnóg trójkołowych. Dwa kółka z przodu zapewniają większą stabilność pojazdu, co chroni przed upadkiem. Maluch uczy się prawidłowo balansować ciałem i jednocześnie sprawnie porusza się do przodu. Dzięki temu zabawa przynosi mu więcej radości. 

 Dla przedszkolaka można również z powodzeniem wybrać rowerek biegowy zamiast hulajnogi. Rowerek bez pedałów jest odpowiedni nawet dla dzieci w wieku 2-3 lat, które niedawno nauczyły się chodzić i biegać. Taki model roweru nie posiada pedałów. Dziecko przemieszcza się na nim, siedząc na siodełku i poruszając nogami w sposób podobny do biegu.  

Rowerki biegowe znajdziesz na https://www.komputronik.pl/search-filter/17020/rowerki-biegowe

 Dziecko w wieku 6-8 lat jest gotowe do jazdy na standardowej hulajnodze z dwoma kołami. Na takim modelu rozwija się motorykę, poprzez ćwiczenie mięśni i poczucia równowagi. Dodatkowo kilkulatek doskonale się bawi, gdyż dwukołowy pojazd przemieszcza się szybko i umożliwia wykonywanie różnych akrobacji. Można na nim gwałtowniej skręcać, bądź poruszać się po nieco trudniejszym terenie niż w przypadku trójkołowych sprzętów dla maluchów. Nawet jeśli dziecko wcześniej nie jeździło na hulajnodze trójkołowej, bez trudu poradzi sobie na dwukołowym pojeździe.  

Sprawdź ofertę https://www.komputronik.pl/search-filter/17872/hulajnogi-dla-dzieci

Hulajnoga dla nastolatków 

Nastolatek może rozpocząć swoją przygodę z hulajnogami elektrycznymi. Taki sprzęt zapewni możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście i nie tylko. Wymaga jednak sporo rozwagi, gdyż hulajnoga porusza się z prędkością co najmniej kilkunastu kilometrów na godzinę. Upadek, zderzenie się z innymi uczestnikiem ruchu drogowego lub pieszym może mieć przykre konsekwencje.  

W przypadku hulajnóg elektrycznych powinno się pamiętać, że są przeznaczone do poruszania się po drogach rowerowych lub wyznaczonych pasach na jezdni. Użytkownik nie powinien korzystać z nich na chodnikach dla pieszych. Ten fakt rodzice powinni wziąć pod uwagę, gdy dziecko poprosi ich o elektryczny model hulajnogi. Jeśli wcześniej nastolatek nie poruszał się samodzielnie po pasach dla rowerzystów na jezdni, powinien poznać przepisy ruchu drogowego zanim wsiądzie na hulajnogę. 

Hulajnogi elektryczne znajdziesz na https://www.komputronik.pl/search-filter/17872/hulajnogi-elektryczne

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się tradycyjną hulajnogę? 

Przy wyborze tradycyjnej hulajnogi na trzech lub dwóch kołach powinno się przede wszystkim dopasować ją do wzrostu dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość regulowania wysokości kierownicy. Dzięki temu sprzęt będzie „rósł” wraz z dzieckiem i posłuży dłużej niż przez kilka miesięcy.  

Praktyczne są hulajnogi składane, które łatwo przechowuje się nawet w małej piwnicy. W czasie użytkowania przydaje się natomiast stopka, która umożliwia oparcie pojazdu w dowolnym miejscu. Dla młodszych użytkowników istotny jest wygląd hulajnogi, dlatego warto postawić na modele kolorowe, wyposażone w dodatkowe światełka i inne ozdoby. Dzieci z chęcią sięgają po te modele, które w czasie jazdy efektownie się prezentują.  

Jak wybrać hulajnogę elektryczną? 

Hulajnoga elektryczna dla nastolatka powinna być wyposażona w silnik, który rozwinie prędkość maksymalnie do 25 km//h. Taka prędkość jazdy jest na tyle duża, że niewskazane jest jej przekraczanie. Równie ważne jest przyjrzenie się akumulatorowi. Czas jego pracy na pełnym ładowaniu powinien wynosić minimum kilka dni, a ładowania - nie więcej niż 3-6 godzin.  

Ponadto wskazane jest zwrócenie uwagi na masę hulajnogi. Im jest cięższa, tym trudniejsze jej jej przenoszenie. Maksymalne obciążenie urządzenie nie powinno być natomiast niższe niż 100 kg. Jest to bezpieczny limit dla większości nastolatków. Dobrze jest przyjrzeć się dodatkowo wodoodporności sprzętu. Hulajnoga elektryczna powinna być niepodatna na uszkodzenia, gdy pozostawi się ją na deszczu lub przypadkowo zaleje napojem. 

Co jeszcze jest potrzebne do jazdy na hulajnodze? 

Jazda na hulajnodze wiąże się z ryzykiem upadku i skaleczenia. Dziecko powinno zakładać kask oraz ochraniacze. Jeśli nastolatek przemieszcza się pojazdem po ścieżce rowerowej lub korzysta z niego po zmroku, wskazane jest uzupełnienie akcesoriów o odblaski. 

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę