Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Projektują mini obwodnicę Jedwabnego

- Myślę, że w ciągu 2 lat zrobimy mini obwodnicę - ogłaszał na sesji Rady Miasta Jedwabnego Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. Nowa droga ominie zwartą zabudowę ulicy Przytulskiej i skróci przejazd drogą wojewódzką 668 w kierunku Przytuł i Radziłowa.

- Chcieliśmy na wniosek Pana burmistrza unowocześnić tę drogę. Obecne parametry techniczne – szerokość  pasa drogowego, nie pozwalają na to, aby zrobić tam porządną drogę. Stąd pomysł mini obwodnicy - wyjaśniał Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP. - Jesteśmy obecnie na etapie projektowania całkowicie nowego szlaku ulicy Przytulskiej. Uregulowany zostanie fragment Jedwabianki. Nad rzeką powstaną także nowe przepusty – wyjaśniał dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP.

Nowa droga swój początek znajdzie, jak tłumaczono na sesji, przed zwartą zabudową Jedwabnego, jadąc od Łomży, a zakończy na wylocie z miejscowości na Radziłów. Jej długość wyniesie około 1 km. 

- Założenia są takie, żeby wykonać drogę, która będzie już bardzo nowoczesną drogą dwujezdniową o szer. 7 m. Zaplanowano budowę dwóch skrzyżowań, na początku ul. Łomżyńskiej i na końcu. Wykonany będzie ciąg pieszo-rowerowy, a także chodniki na „starej” ul. Przytulskiej – zapowiada Piotrowski.

Inwestycja szacowana na 10-12 mln zł zostanie sfinansowania przez Urząd Marszałkowski. W kwietniu uzyskano już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Inwestor czeka jeszce na decyzje wodno-prawne i w III kwartale 2021 roku spodziewany jest  ZRID. Na wiosnę 2022 ma rozpocząć się budowa drogi.

- Myślę, że na koniec 2022 roku  początek 2023 roku ta inwestycja powinna być zrealizowana – podsumował dyrektor Zbigniew Piotrowski.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę