Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

3,5 promila alkoholu i jeszcze busa prowadził

Główne zdjęcie
Ul. Nowogrodzka

Czterech pijanych kierowców zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, wpadł, bo ktoś zadzwonił na policję.

,,Ledwo wsiadł do busa i odjeżdża nim…’’ tak powiadamiali policję czujni mieszkańcy, gdy widzieli zataczającego się „kierowcę” busa wsiadającego za kierownicę. Jak przekazuje młodsza aspirant Justyna Janowska z KMP w Łomży, dosyć często dzwonią kierowcy zaniepokojeni stylem jazdy innych uczestników ruchu, wskazującym na prowadzenie po alkoholu. Zdarzają się – mówi młodsza aspirant – że ludzie zgłaszają jazdę nietrzeźwego, zanim jeszcze ten wsiądzie do samochodu.

Tym razem w niedzielę, po godz. 19. policjanci otrzymali zgłoszenie, o ledwo wsiadającym kierowcy busa. Kilkadziesiąt sekund, jak mówią, potrzebowali, aby dojechać na miejsce i zatrzymać go. Badanie alkomatem wykazało, że 28-letni kierowca renault ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nieźle, prawda. Był rekordzistą tego weekendu. 

A inni?

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w piątek, tuż przed godz. 21. w gminie Piątnica. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, a a jak, że kierowca motoroweru pił wcześniej alkohol. Ciekawe czy dzwonili ci co polewali? Policjanci podjęli „temat” i  zatrzymali jadącego skuterem mężczyznę, którego rysopis odpowiadał osobie ze zgłoszenia. Badanie wykazało, że 43-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania kierującego w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie podsiadał prawa jazdy. 

Następni „sami zwrócili na siebię uwagę policji” uczestnicząc w kolizjach. Po godz. 18. na ul. Nowogrodzkiej kierowca bmw spowodował kolizję. Jak przekazuje KMP w Łomży, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie, uszkadzając po drodze inny pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. 

Ostatni z nietrzeźwych kierowców wpadł po 20., ponieważ był uczestnikiem kolizji drogowej na ul. Giełczyńskiej. Jak ustalili policjanci, 28-letni kierowca daci miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. 

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Foto: Ul. Nowogrodzka
Foto: Ul. Giełczyńska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę