Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Kolejny odcinek ul. Wojska Polskiego do remontu

Główne zdjęcie
Łatanie dziur na ul. Wojska Polskiego, zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Infrastruktury kwotą 3,8 mln dofinansuje 514 m remontu ul. Wojska Polskiego. Prace przewidziane są w drugiej połowie roku.

W drugiej połowie roku rozpoczną się roboty drogowe na 514 m ul. Wojska Polskiego, czyli od mniej więcej ul. Strażackiej do kościoła Św. Brunona. Miasto otrzymało 3,8 mln zł dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury. Cały koszt  „Remontu drogi krajowej nr 61 – ul. Wojska Polskiego – III etap” ma wynieść 8 mln zł.

Prace swoim zakresem obejmą remont konstrukcji drogi oraz nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, dwóch zatok autobusowych, wysepek kanalizujących skrzyżowania. W ramach zadania przeprowadzony zostanie remont kanalizacji deszczowej w zakresie niezbędnym do prawidłowego odprowadzenia wód opadowych, polegający na wymianie wpustów oraz pokryw studni kanalizacji deszczowych wraz z montażem pierścieni odciążających. 

Ulica Wojska Polskiego jest fragmentem przebiegającej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 prowadzącej z państw nadbałtyckich do Warszawy i dalej do Europu zachodniej. Duży ruch powoduje duże zniszczenie, ale miasta nie stać na gruntowny remont jej całej nawierzchni. W 2014 roku wyremontowano fragment jezdni od Ronda Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z Polową. W 2019 roku oddano odcinek od Polowej do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. W ubiegłym roku wyremontowano niesłana 300-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego w kierunku Bawełny. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę