Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka stracił stanowisko

Główne zdjęcie
Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii podczas wizyty w łomżyńskiej Wecie

Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii i absolwent łomżyńskiej Wety wczoraj stracił stanowisko. Premier Mateusz Morawiecki 17. maja powołał na to stanowisko Mirosława Welza.

Według informacji TOK FM zmiana na tym stanowisku ma związek z rozprzestrzeniającą się epidemią ptasiej grypy, która uśmierciła już w Polsce kilkanaście milionów ptaków.  

Z informacji TOK FM wynika, że przyczyną odwołania dotychczasowego szefa weterynarii jest rozprzestrzeniająca się epidemia wysoce zjadliwej ptasiej grypy, która zbiera ogromne żniwo w ptactwie. Do tej pory choroba zabiła już kilkanaście milionów ptaków. Szczególnie w centralnej Polsce pojawił się problem grzebowisk ptaków. Zdarzają się przypadki, że mieszkańcy obawiając się skażenia terenu, pilnują takich miejsc w dzień i nocy, aby nie dopuścić do zakopywania martwych zwierząt. 

Pojawiły się pomysły, aby w każdym powiecie wyznaczyć takie miejsce. Chodziło o to, że wtedy można byłoby podzielić na mniejsze ilości padłe ptaki. W związku z blokadami o takie grzebowisko na poligonie w Orzyszu wystąpił wojewoda mazowiecki do ministra obrony narodowej. 

Urodził się w Rutkach, a w roku 1981 ukończył Technikum Weterynaryjne w Łomży. Po ukończeniu łomżyńskiej „Wety” studiował weterynarię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W roku 2017 uzyskał w Instytucie Zootechniki tytuł doktora nauk rolniczych. 

 

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę