Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Rozliczenia głównie elektronicznie, a co czwarty nie zajrzał do PITu

Podczas tegorocznej kampanii PIT do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło łącznie 509 tys. zeznań PIT. Z tego 457 tys., czyli aż 90 proc. to zeznania złożone elektronicznie – informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS.

Elektroniczna forma składania PITów jest dominującym sposobem rozliczeń już od kilku lat. W tym roku można było to zrobić przy użyciu prostej w obsłudze usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym, w której to KAS przygotowała wstępnie wypełnione PITy większości podatników. Aż 124 tys. podlaskich podatników w ogóle nie zajrzało do tak przygotowanego zeznania rocznego. Mimo to 30 kwietnia zostały one złożone automatycznie.  W zeszłym roku do swoich deklaracji nie zajrzało 100 tys. osób z naszego województwa – informuje KAS.

Przy pomocy systemu e-Deklaracje, w którym sami od początku do końca wypełniali swoje zeznanie i przekazywali je elektronicznie do KAS. Taka forma rozliczenia przyspiesza zwrot nadpłaconego podatku. Urzędy skarbowe mają maksymalnie 45 dni na zwrot nadpłat z zeznań złożonych elektronicznie (w przypadku papierowych deklaracji jest to 90 dni).

Do tej pory urzędy skarbowe z podlaskiego zwróciły  na konta podlaskich podatników blisko 300 mln zł nadpłat wykazanych w złożonych zeznaniach. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę