Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pijana w dętkę zasnęła za kierownicą, a inni nietrzeźwi szaleli na drogach

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

Pięciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Jeden z nich zajechał drogę nieoznakowanemu radiowozowi, a inna rekordzistka zasnęła za kierownicą.

Kierowca dafa tak jechał, że nie ustąpił pierwszeństwa policjantom z łomżyńskiej drogówki, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 14. maja zaraz po 9. rano na ul. Wojska Polskiego w Łomży. Policjanci pozwolili jeszcze wykazać się kierowcy, a ten przekroczył dozwoloną prędkość o 16 kilometrów na godzinę. Podczas kontroli okazało się, że 51-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Ciekawie zakończyła się podróż pijanej kierującej w niedzielę. Po 15. mieszkaniec miasta powiadomił policję, że  kierowca volkswagena jest nietrzeźwy i wskazał kierunek jazdy  samochodu. Patrol udał się we wskazanym kierunku w poszukiwaniu wskazanego auta. Na drodze szutrowej zauważyli stojącego volkswagena. Ku ich zdziwieniu za kierownicą spała kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka miała ponad trzy promile alkoholu. W trakcie sprawdzania kierującej w policyjnym systemie, okazało się również, że kobieta nie posiada prawa jazdy. Została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. 

W piątek także, po 20. w Miastkowie, policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę skody, który na obszarze zabudowanym  przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 53 kilometry na godzinę. Tu także okazało się, że 44-latek jedzie na dwóch gazach. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

W ogóle niedziela okazała się płodna w pijanych kierowców. Poza wspomnianą kobietą, policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych. Pierwszy z nich spowodował kolizję na ul. Legionów w Łomży. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek kierował oplem mając dwa promile alkoholu w organizmie. Po godzinie, również w Łomży policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. 25-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 23 kilometry na godzinę. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca ma ponad promil alkoholu w organizmie. 

Oprócz kobiety, pozostałym kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę