Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Od dziś (soboty) bez masek na wolnym powietrzu, ale …

Główne zdjęcie
Premier Mateusz Morawiecki

Od 15 maja w Polsce obowiązują zmienione zasady związane z pandemia koronawirusa. Na świeżym powietrzu możemy zdjąć maski. Zaczną działać ogródki gastronomiczne i kultura w plenerze.

Od soboty, 15. maja został zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Nadal obowiązek zakrywania pozostaje na świeżym powietrzu, jeśli osoby niezamieszkujące wspólnie, nie zachowują odległości 1,5 m między sobą. W pomieszczeniach zamkniętych czyli sklepach transporcie publicznym, galeriach, itp. nadal zakrywamy usta i nos.

Od dziś może zacząć działać gastronomia na świeżym powietrzu. W przygotowanych ogródkach muszą zostać spełnione pewne warunki. Musi zostać zachowany dystans między stolikami, tj. zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m. Jeśli między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika, wówczas mogą być zajęte wszystkie stoliki. 

Od dziś może ruszać kultura w plenerze przy max. 50% obłożeniu. Domy i ośrodki kultury, świetlice, wszelka działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury może być prowadzona na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego, tj. odstępów 1,5 m.

Od dziś wydarzenia sportowe mogą odbywać się z udziałem publiczności. W obiektach sportowych na świeżym powietrzu obłożenie może wynieść maks. 25 proc. publiczności. Na zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi nałożono limit 150 osób.

Od poniedziałku startują szkoły podstawowe (klasy 4-8) i średnie w modelu hybrydowym. Oznacza to, że nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły oraz co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie. Zorganizować naukę wg tych zasad zobowiązany jest dyrektor szkoły. Dla tych w szkołach obowiązuje reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

W transporcie zbiorowym można zajmować 100% liczby miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę