Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Jak urządzić ogródek restauracyjny, który przyciągnie klientów?

Od 15 maja 2021 roku restauratorzy mogą oddychać z wyraźną ulgą. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia właściciele knajp i kawiarni otworzyli ogródki gastronomiczne, w których po ponad półrocznej przerwie znów mogą witać gości. W trudnych pandemicznych czasach działania, mające na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów, stają się jeszcze ważniejsze – odpowiednio zaaranżowany ogródek z pewnością przykuje uwagę i stanie się atrakcyjną wizytówką Twojego lokalu.

Stylowe i praktyczne wyposażenie ogródka restauracyjnego – 4 rady

Jak stworzyć idealną przestrzeń? Przy projektowaniu tarasu restauracyjnego warto kierować się następującymi zasadami:

  1. Ogródek gastronomiczny powinien być przedłużeniem kawiarni czy restauracji, dlatego należy postawić na elementy dekoracyjne, które będą spójne z aranżacją panującą wewnątrz lokalu,
  2. Warto sięgnąć po solidne meble, wykonane z materiałów odpornych na negatywne działanie warunków atmosferycznych, co da gwarancję zachowania estetycznego wyglądu przez wiele sezonów,
  3. Na tarasie restauracyjnym powinny stanąć donice z ozdobnymi roślinami. Gatunki kwiatów muszą być dostosowane do warunków – w nasłonecznionych miejscach dobrze odnajdą się kolorowe pelargonie, nasturcje bądź pachnąca lawenda, natomiast w cienistych ogródkach można posadzić cisy, krokusy oraz begonie,
  4. Warto zainwestować w parawany, które osłonią klientów przed hałasem z ulicy i pozwolą wykreować przytulny, kameralny charakter.

Nie zapomnij o zadaszeniu, czyli funkcjonalny ogródek restauracyjny przez cały rok

W okresie jesienno-zimowym lub przy gorszej pogodzie latem oraz wiosną na ogródkach restauracyjnych idealnie sprawdzają się różnego rodzaju zadaszenia. Jeżeli restauratorowi zależy na czasie, warto by zainwestował przynajmniej w eleganckie parasole barowe. Dach oraz boki mogą być natomiast zamontowane na stałe lub w sposób umożliwiający sterowanie stopniem osłonięcia.

Właściciel lokalu zyskuje wówczas dodatkową przestrzeń użytkową, niezależną od warunków atmosferycznych – dach osłoni gości zarówno przed zimnym wiatrem czy ulewą, jak i nadmiernym nasłonecznieniem. Co więcej, pełna zabudowa restauracyjnego tarasu pozwoli na stworzenie pięknego ogrodu zimowego z bujną, egzotyczną roślinnością, przykuwającą wzrok przechodniów.

Brakuje Ci funduszy na atrakcyjną aranżację ogródka restauracyjnego?

Chciałbyś zainwestować w solidne i modne wyposażenie ogródka restauracyjnego, ale długi okres zamknięcia gastronomii mocno odbił się na Twoich funduszach i nie masz wystarczających środków? Z pomocą przychodzi atrakcyjna pożyczka oferowana przez przedsiębiorstwo TAKTO Finanse. Specjaliści firmy pozabankowej proponują finansowanie w wysokości do 10 tysięcy złotych, które rozbiją na 40 niskich rat. Udzielane wsparcie z pewnością pomoże stworzyć klimatyczne, oryginalne miejsce, które wyróżni Twój lokal na tle konkurencji i przyciągnie nowych klientów.

Już dziś wejdź na stronę TAKTO Finanse i wypełnij krótki wniosek online – po pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji możesz spodziewać się wpływu gotówki na Twoje konto nawet w 15 minut.

 

Źródło: taktofinanse.pl

tekst płatny

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę