Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pościgi, bo nie zatrzymali się do kontroli policji

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i przez kilka kilometrów uciekał policjantom. Kierowca osobówki także poczuł prędkość i próbował uciekać. Obie próby okazały się nieskuteczne.

W miniony czwartek, 29. kwietnia, w Gminie Piątnica nieoznakowany radiowóz łomżyńskiej drogówki nagrał motocyklistę jadącego 150 kilometrów na godzinę. Mundurowi zauważyli kierowcę w tylnej kamerze, kiedy wyprzedzał ciąg pojazdów. Motocyklista nie wiedział, że w jednym z tych samochodów jadą policjanci. Podjęli oni próbę zatrzymania, ale kierownica yamahy nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Podczas ucieczki – informują policjanci - kierowca popełnił dodatkowo szereg innych wykroczeń drogowych: zlekceważył linię podwójnie ciągłą czy nie sygnalizował manewrów, które wykonywał. Po czterokilometrowym pościgu mundurowi zrównali się z jednośladem i zablokowali mu drogę ucieczki. Dopiero wtedy kierujący yamahą zatrzymał się. Okazał się nim  41-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Za stworzenie realnego zagrożenia na drodze policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. 

Kolejne niezatrzymanie się do kontroli miało miejsce we wtorek, na terenie gminy Jedwabne. Patrol policji w rejonie wsi Kąty próbował zatrzymać kierowcę hondy civic. Meżczyzna zlekceważył sygnały policji i zaczał uciekać. Następnie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Z nieofocjalnych informacji wynika, że ukrył się na jednej z posesji. Na miejsce ściągnięto znaczne siły policji, ponieważ jak mówią świadkowie, przyjechało tam może nawet kilkanaście radiowozów. Policja potwierdza zdarzenie, ale nie udziela jeszcze bliższych informacji.

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę