Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Po wichurach bez prądu jest jeszcze około 800 domów w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Około 800 odbiorców jest jeszcze bez prądu w województwie podlaskim. Energetycy zapewniają, że do wieczora usuną wszystkie awarie.

Najgorsza sytuacja jest teraz we wsiach w okolicach Łomży, gdzie energii elektrycznej nie ma około 500 domów. Bez prądu jest też około 120 rodzin w powiecie sokólskim i augustowskim. Energii nie mają też niektórzy mieszkańcy wsi w rejonie Bielska Podlaskiego i Suwałk.

Powodem awarii był wichura, która wieczorem i dziś przechodziła nad naszym regionem. Linie energetyczne uszkadzały spadające na nie konary drzew.

Synoptycy ostrzegają tymczasem przed silnym wiatrem również dzisiaj. W nocy natomiast na północy województwa mają być przymrozki. Ocieplić ma się dopiero pod koniec tygodnia. W niedzielę możliwe, że będzie nawet 20 stopni C.

W Podlaskiem nie ma zagrożenia powodziowego. Lokalnie notowane są wysokie stany wód, ale na żadnej rzece w regionie nie został przekroczony stan ostrzegawczy.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę