Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Biskup poświęcił mercedesa za 530 tysięcy złotych

Na niewielki dziedziniec wewnętrzny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Szosie Zambrowskiej w Łomży przyszło w czwartek po południu kilkanaście osób, m.in., wicemarszałek podlaski Marek Olbryś i wicewojewoda Marcin Sekściński, aby móc uczestniczyć we wzruszającej, oficjalnej uroczystości poświęcenia przez ordynariusza łomżyńskiego bp. Janusza Stepnowskiego nowej i nowoczesnej karetki dla WSPR SP ZOZ w Łomży.

- To ambulans firmy Mercedes, duży furgon typu C, dobrze wyposażony, na przykład, w nosze dla chorych i poszkodowanych w wypadkach oraz defibrylator - wyjaśnia doktor Mikołaj Czajkowski, wicedyrektor WSPR w Łomży. Wśród gości krótkiej ceremonii poświęcenia ambulansu znaleźli się także: Marek Malinowski z Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski. Zabierający głos urzędnicy ucieszyli się ze wzbogacenia floty karetek w WSPR o nowy i ważny nabytek. Podkreślali, że potrzebne są nowoczesne samochody do transportu ludzi, których zdrowie i życie ratuje Pogotowie, aby szybko i bezpiecznie mogli dotrzeć do szpitala.

Zakup nowego mercedesa dla WSPR został sfinansowany z projektu rządowego o wartości prawie 600 tysięcy zł, koordynowanego przez Ministerstwa Zdrowia, z 85-procentowym udziałem środków z Unii Europejskiej. Projekt obejmował również zakup środków ochrony osobistej i do dezynfekcji.

- To dziesiąta nowoczesna karetka, jaką dostaliśmy w ciągu półtora roku - informuje dr Czajkowski. Mercedes będzie jeździć w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, który obsługuje 13 karetek: 3 w Łomży, 2 w Wysokiem Mazowieckiem, 2 w Grajewie, 2 w Zambrowie, zaś po jednej w: Nowogrodzie, Stawiskach, Kolnie, Ciechanowcu. Nowy ambulans zastąpi któryś z wysłużonych wozów w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Oprócz tego taboru, WSPR Łomża posiada: 3 karetki zapasowe, 2 karetki do transportu między szpitalami, 1 karetkę wymazową oraz 1 covidową.

Mirosław R. Derewońko    

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę