Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Będziemy mieli kąpielisko

Rada Miasta przyjęła we środę (28.04) uchwałę, w której określiła kwestię kąpielisk miejskich. Ostatecznie będzie jedno kąpielisko, które poprowadzi WOPR.

Dzisiejsza uchwała podjęta przez Radę Miasta jest wymogiem formalnym wynikającym z Prawa Wodnego po to, aby zapowiadane już wcześniej kąpielisko, uruchomić. 

Rada przyjęła, że sezon kąpielowy w mieście Łomża rozpocznie się 19. czerwca 2021 roku i potrwa do 1. września 2021 roku. W tym czasie w mieście funkcjonowało będzie jedno kąpielisko pod nazwą: Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie na działce nr 10060, czyli obok mostu Hubala. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 60 m.

Jak już wcześniej informowaliśmy, kąpielisko poprowadzi Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży. Umowa opiewa na 196 tys. zł, za które pokrywane będą koszty transportu, paliwa, uzbrojenia plaży no i wypłaty ratownikom. 

- Już trwają przygotowania do sezonu. Kupiono mały silnik do łódki, zamówiono stroje i podstawowy sprzęt na plażę – wyjaśnia Tomasz Malinowski, prezes WOPR w Łomży.

Co chwila wychodzą nowe potrzeby, dlatego WOPR ciągle potrzebuje dofinansowania. Ośmiu ratowników na zmianie będzie dyżurowało w wakacyjne weekendy na Narwi przy plaży miejskiej. Od poniedziałku do czwartku na plaży będzie 3 ratowników, a od piątku do niedzieli 4. Poza tym będą dwa patrole na Narwi. 

Podczas sesji Rady Miasta radny Wojtkowski zapytał co z przekazaniem WOPR-owi działki na sprzęt. Sprawa toczy się już długi czas i ciągle nie jest zakończona. Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki wyjaśniał, że nie było wiadomo jak przekazać, ale już wszystko jest jasne. WOPR ma wystąpić z wnioskiem o użyczenie, a Miasto im to przekaże. Chodzi o działkę i garaże przy rzece, naprzeciw Lidla, które, niestety wymagają remontu.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę