Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Pijana niedziela

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

Jeden poruszał się niesprawnym autem, drugi przekroczył prędkość, a trzeci spowodował kolizję drogową. Trzech kierowców straciło prawo jazdy po tym, jak w niedzielę, kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

Jako pierwszy, został zatrzymany kierowca golfa. Policjanci pełniący nocną służbę na terenie miasta, około 3. w nocy, na ulicy Browarnej zauważyli pojazd bez wymaganego prawem oświetlenia. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem 44-letniego kierowcy wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Kilka godzin później, także na ul. Browarnej, policjanci kontrolujący prędkość zatrzymali do kontroli audi. Kierujący nim 42-latek przekroczył tam dozwoloną prędkość o 28 kilometrów na godzinę. W trakcie badania na zawartość alkoholu w organizmie wyszło, że kierował pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Trzeci nietrzeźwy spowodował kolizję na ul. Piłsudskiego. Około 16.30 kierujący golfem wyjeżdżając z parkingu nie upewnił się czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą skodę – informują policjanci. Okazało się, że 31-latek usiadł za kierownicę volkswagena mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna także stracił prawo jazdy.

Teraz wszyscy trzej, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, będą odpowiadać przed sądem. 

Policjanci przypominają, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym – apelują -  że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę