Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Od poniedziałku nieznacznie luzowanie obostrzeń

Główne zdjęcie
Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na konferencji prasowej, że w 11 województwach, w tym w podlaskim, od najbliższego poniedziałku niektóre restrykcje zostaną poluzowane.

Od poniedziałku, 26. kwietnia będą mogły otworzyć się salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Nauka w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie mogła odbywać się w systemie hybrydowym. 

Minister w swoim wystąpieniu zauważył, że województwo podlaskie ma jedną z lepszych sytuacji pod względem epidemicznym w kraju. Wyjaśniał, że apogeum zakażeń i hospitalizacji minęliśmy, choć wciąż utrzymuje się to na wysokim poziomie. Ilość zgonów, zdaniem ministra, też powinna spadać, choć niektórzy specjaliści utrzymują, że opadanie tej fali może potrwać jeszcze około 2 tygodni. 

Na przyszły tydzień szef resortu zdrowia zapowiedział szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki m.in. hotelarskiej i gastronomicznej.

"Jeśli chodzi o kwestie dalszego planu, to po pierwsze elementem bardzo poważnym, który musimy brać pod uwagę jest to, jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku przede wszystkim liczby zakażeń, ale ona spada dosyć dynamicznie. Natomiast chcemy jeszcze przez ten tydzień przyjrzeć się, jak będzie wyglądała dynamika spadku przede wszystkim obłożenia bazy szpitalnej, ale również zgonów" – tłumaczył minister. 

Zamknięte pozostaną też sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 oraz centra i galerie handlowe. Wyjątkiem są m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe i księgarnie. Limity osób  w kościołach pozostają niezmienione czyli 1 osoba na 20 m2. Zamknięte teatry, kina i muzea.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę