Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Zakaz organizowania targów z udziałem ptaków

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Wojewoda Podlaski wprowadził do odwołania zakaz organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków. Sytuacja dotyczy terenu całego województwa podlaskiego.

Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, podpisał rozporządzenie zakazujące czasowego organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków. Do odwołania obowiązuje ono na terenie całego województwa podlaskiego. Działanie wojewody ma na celu zapobiegania wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa podlaskiego. Dziś (21. 04) ukazało się w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Główny Inspektorat Weterynarii informuje o licznych ogniskach wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Nie ma na razie informacji o takich ogniskach w  podlaskim. W lutym, w powiecie augustowskim, znaleziono martwego łabędzia, u którego stwierdzono przypadek ptasiej grypy H5N8.

 

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku publikuje zasady ochrony drobiu przed ptasią grypą.

 

Informacje związane z grypą ptaków można także uzyskać w GIW pod numerami telefonów: 22 623 10 65, 22 623 27 80, 22 623 13 56 lub wysyłając pytanie na adres: aipytania@wetgiw.gov.pl

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę