Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 listopada 2024 napisz DONOS@

Gowin partnerem strategicznym Kołakowskiego

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

- Bardzo szanuję i cenię Premiera Jarosława Gowina, współtwórcę sukcesu wyborczego z 2015 i 2019 roku. Jego zaangażowanie pozwoliło PiS rządzić krajem – powiedział poseł łomżyński Lech Kołakowski po konwencji Porozumienia Jarosława Gowina, na którą jako gość specjalny został zaproszony.

Tuż przed Konwencją media informowały o możliwym przystąpieniu łomżyńskiego posła do ugrupowania Gowina. Zapytaliśmy o to parlamentarzystę. Kołakowski stwierdził, że Porozumienie Jarosława Gowina jest sygnatariuszem Zjednoczonej Prawicy, a on wyszedł z tego klubu, dlatego nie będzie wracał do koalicjanta. Nie mniej jednak widzi z Gowinem strategiczne partnerstwo na przyszłą działalność w przestrzeni publicznej.

Lech Kołakowski został zaproszony na przeprowadzaną zdalnie Konwencję Porozumienia Jarosława Gowina. Poseł wystąpił w panelu poświęconemu Unii Europejskiej.

- Mówiąc o integracji europejskiej musimy mówić o szansach, jakie daje nam Unia Europejska, Komisja Europejska w wykorzystaniu należnych nam środków unijnych – mówił Kołakowski. - Dzisiaj w rozwoju najważniejszą rzeczą jest infrastruktura. Mieszkając w północno-wschodniej części Polski chcę zwrócić uwagę na budowę dróg i kolei. 

Kołakowski zwracał uwagę na szanse jakie może dać Via Baltica dla regionu czy modernizacja całego systemu polskich kolei. Wspominał o szprychach promieniście rozchodzących się z centrum do wszystkich większych ośrodków.  

- I dzieje się to dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Cieszę się z tej możliwości korzystania z pieniędzy unijnych, bardzo dobrej dla Polaków, to ma być nasz sukces – podkreślał.

Jarosław Gowin, w swoim wystąpieniu próbował tchnąć ducha w ludzi Porozumienia i zaznaczyć swoją odrębność. 

- W pewnym sensie Musimy wymyślić świat na nowo. Od nowa wymyślić Polskę. Od nowa wymyślić Polską centroprawicę. Jesteśmy konserwatystami – zaczął wystąpienie. - Wiemy, że dobrą przyszłość buduje się na fundamencie tradycji. Ta tradycja to ta wskazana przez Św, Jana Pawła II. Polski wielu narodów, wielu kultur i wielu religii. Dumnej, ale i otwartej i tolerancyjnej.

Chrześcijaństwo widzi jako fundament cywilizacji, ale mówi o „Przyjaznym rozdziale państwa od kościoła, bo kiedy my politycy mieszamy się w sprawy kościoła to traci na tym wspólnota chrześcijańska”.

W swym manifeście opowiadał o silnym, ale ograniczonym państwie, o postawie pro samorządowej, o wolnym rynku i nieskrępowanej konkurencji i ograniczonym do minimum działaniu państwa, o wzmocnieniu klasy średniej, o współczującym, zielonym i nowoczesnym konserwatyźmie. Deklaracja bardziej przypominała kogoś z opozycji niż rządzącego. 

 

Marcin Sekściński, wicewojewoda podlaski i członek Porozumienia tłumaczy, że Partia zachowuje swoją podmiotowość, ale jako lojalny koalicjant. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę