Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Obwodnicę hybrydową przebiegającą przez miasto planują wybudować władze Kolna

Dzięki takiej obwodnicy zmniejszy się natężenie ruchu w centrum miasta, ale turyści go nie ominą. Władze Kolna zabiegają, żeby w ich mieście powstała tzw. obwodnica hybrydowa, czyli nowa ulica, z mniejszą ilością skrzyżowań, ale mijająca centrum - mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

- To jest taka obwodnica, która spełnia częściowo rolę normalnej ulicy. Oczywiście tam nie będzie takiej możliwości jak na Wojska Polskiego, czyli tylu zjazdów i wjazdów na posesję. Wtedy rozwój miasta można by było przesunąć w stronę tej obwodnicy, bo byłaby bardzo dobra komunikacja - mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Poprawiłoby się także bezpieczeństwo w mieście, bo teraz wystarczy zablokowanie jedynego mostu na rzece Łabniance, w ciągu drogi krajowej nr 63, żeby nie dało się wyjechać z Kolna, np. do Łomży (łomżyńskiego szpitala).

Obwodnicy, która będzie przechodziła przez miasto, równolegle do obecnej drogi krajowej, chcą także kolneńscy przedsiębiorcy. Wynika to z doświadczeń innych miast - dodaje Andrzej Duda.

Mamy przykłady z innych miast, które różnorako ustosunkowują się do obwodnic, które powstają. Bo jest tak, że część, na przykład, przedsiębiorców odczuło dosyć dotkliwie wybudowanie obwodnicy, która zupełnie omija miasto. A zjazd do miejscowości jest ileś tam kilometrów przed miastem  - stwierdza Andrzej Duda.

Obwodnica miałaby być wybudowana w układzie dwa plus jeden. Dodatkowy pas pojawiałby się naprzemiennie w obu kierunkach co kilkaset metrów.

Decyzję na temat budowy takiej obwodnicy Kolna możemy poznać w ciągu miesiąca.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę