Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Pijanego rowerzystę zatrzymali policjanci

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Rowerzysta swoim stylem jazdy zwrócił uwagę drogówki, a ci postanowili sprawdzić doping. Okazało się, że 46-latek kierował jednośladem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W Śniadowie, tuż po 19., policjanci z drogówki zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał również obowiązującego po zmroku oświetlenia jednośladu. 

Teraz sprawą rowerzysty zajmie się sąd. KMP w Łomży przypomina, że to piąty cyklista zatrzymany pod wpływem alkoholu od początku tego roku. 

Sezon na jednoślady przed nami, dlatego łomżyńska policja apeluje o zachowanie rozsądku, wyobraźni i szczególnej ostrożności. Rowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, rowerzysta pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. Należy pamiętać, że rower powinien posiadać odpowiednie wyposażenie i być sprawny technicznie. Jeżdżąc w dzień musi posiadać tylne oświetlenie w kolorze czerwonym, natomiast podczas jazdy po zmroku dochodzi jeszcze przednie oświetlenie białe lub żółte oraz tylne czerwone. Rower powinien być przygotowany do jazdy, a co najważniejsze posiadać sprawne hamulce. Musi mieć też na wyposażeniu dzwonek. Rowerzysta dodatkowo powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo zakładając kask ochronny. Nie jest on obowiązkowy, ale na pewno zabezpieczy przed ewentualnym urazem. Ponadto jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

 

źródło: KMP w Łomży

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę