Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Kołakowski u Gowina?

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski

Poseł Lech Kołakowski w sobotę, podczas konwencji krajowej, ma dołączyć do Porozumienia Jarosława Gowina. Takie nieoficjalne informacje padają w przestrzeni medialnej.

"Super Expres" podaje w dzisiejszym wydaniu, że łomżyński poseł Lech Kołakowski oraz  Agnieszka Ścigaj, posłowie niezrzeszeni, zasilą szeregi Porozumienia Jarosława Gowina.

Poseł Lech Kołakowski, który w 24 listopada wystąpił z szeregów PIS, wróci do Klubu Zjednoczonej Prawicy jako Poseł Porozumienia.

- Szanuję Jarosława Gowina, bardzo blisko mi do Porozumienia, nie wykluczam przejścia, a na konwencji krajowej partii w sobotę się pojawię, wszystko będzie jednak w formie zdalnej z tego co wiem – cytuje byłego posła PiS Lecha Kołakowskiego "Super Expres".

Poseł Lech Kołakowski po głosowaniu przeciw tzw. ”Piątce Kaczyńskiego” został zawieszony z 15 innymi posłami PiS w prawach członka. W połowie listopada ogłosił wystąpienie z PiS i założenie, z kilkoma innymi posłami, koła parlamentarnego. Ostatecznie władze PiS cofnęły zawieszenia, najpierw 13. posłom, a potem, po spotkaniu z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, także Kołakowskiemu i Ardanowskiemu, byłemu ministrowi rolnictwa. To jednak nie powstrzymało Kołakowkiego od wyjścia z Prawa i Sprawiedliwości. Od tego czasu słychać było wzmożone zainteresowanie Posłem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie tylko PiS "chodziło za posłem", a także inne partie ze Zjednoczonej Prawicy. Ciepło o pośle wyrażał się także Michał Kołodziejczak z AgroUnii. Czy łomżyński poseł dołączy do Porozumienia Jarosława Gowina być może dowiemy się w sobotę.

Agnieszka Ścigaj weszła do Sejmu z list Kukiz’15, potem przeszła do PSL Koalicji Polskiej, a ostatnio, podobnie jak Kołakowski, pozostawała niezrzeszona.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę