Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Redukcja punktów karnych przez internet

Główne zdjęcie
WORD Łomża

W WORD w Łomży zredukujesz punkty karne przez internet. To alternatywa w sytuacji, kiedy ktoś nie może wziąć udziału w szkoleniu stacjonarnym, które odbywają się jak dotychczas.

- To znakomita wiadomość – mówi Mariusz, zawodowy kierowca z Warszawy, przejazdem w Łomży. – Szczególnie teraz w dobie koronawirusa. Wiadomo, że jak się dużo jeździ to punktów można złapać.  

Nowa oferta łomżyńskiego Wojewódzkiego ośrodka Ruchu Drogowego jest zatem godna uwagi wszystkich kierowców. Nie tylko tych naruszające przepisy ruchu drogowego.  Zwrócić na nią uwagę powinni też wszyscy, którym zdarzyło się jeździć na „dwóch gazach” bo on-line, można będzie też odbyć kurs reedukacyjny w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii. 

- Decyzję o redukcji punktów karnych przez internet podjęliśmy w związku z obostrzeniami związanymi z panująca epidemią COVID -19 – wyjaśnia dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Mirosław Oliferuk.  – To  legalny, szybki i wygodny  sposób umożliwiający osobom  powrót do grona pełnoprawnych kierowców – uzupełnia M.Oliferuk. 

Uczestniczyć w szkoleniu możemy z dowolnego miejsca w Polsce, o ile dysponujemy dobrym łączem internetowym. Ponadto do zdalnego połączenia z wykładowcami WORD w Łomży naturalnie potrzebować będziemy, także stacjonarnego lub mobilnego urządzenia elektronicznego takiego jak laptop, komputer tablet lub smartfon. Najlepiej z wbudowaną lub oddzielną kamerą internetową, głośnikami i mikrofonem. 

Potem wystarczy już tylko wejść na stronę www.word.lomza.pl tam na stronie głównej znaleźć wniosek o udział w interesującym nas szkoleniu lub kursie, wydrukować go, podpisać, zeskanować lub zrobić zdjęcie dokumentowi i wraz z potwierdzeniem wniesienia odpowiedniej opłaty wysłać wszystko na pocztę elektroniczną: szkolenia@word.lomza.pl.  

Informacją o zaakceptowaniu wniosku będzie zwrotna wiadomość e-mail  z linkiem do platformy szkoleniowej, do której należy się zalogować w oznaczonym dniu i godzinie kursu. 

Redukcja punktów karnych przez internet (on-line) wiązie sie z opłatą, która jest taka sama jak za szkolenie stacjonarne i wynosi 350 zł., a kursu reedukacyjnego to 400 zł – dopowiada dyr. M. Oliferuk. –  Formalności należy dopełnić najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem szkolenia. W przeciwnym wypadku zainteresowany odbędzie szkolenie w kolejnym terminie.  

- Jak się już zgrzeszy na drodze to warto przejść szkolenie czy kurs, zdjąć te 6 punktów i wracać na drogę z uważniejszym podejściem do przepisów ruchu drogowego – uważa Mariusz. – a przez internet zyskujemy bezpieczeństwo, czas i co tu dużo mówić – jest to wygodniejsze. 

Jak informuje Piotr Pietrzak z WORD w Łomży wszystkie szczegóły dotyczące redukcji punktów karnych przez internet, sposobu szkolenia, programu i regulaminu szkoleń, zasady ochrony danych osobowych znajdziemy na stronie internetowej www.word.lomza.pl lub pod numerami telefonu stacjonarnym  –  +48 86 216 77 93 i  komórkowym  -  +48  691 139 800 w godzinach pracy łomżyńskiego WORD-u. 

Liczbę swych punktów karnych możesz sprawdzić sam. Wystarczy zalogować się na stronę www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne. 

Za przekroczenie punktów karnych w ubiegłym roku na ponowny egzamin musiało stawić ponad 5500 kierowców. Jak wynika z policyjnych raportów, rokrocznie liczba zatrzymanych osób prowadzących samochód pod wpływem alkoholu oscyluje wokół liczby 100 000. 

źródło: WORD Łomża

 

Foto: WORD Łomża
Foto: Stacjonarne szkolenie redukujące punkty karne
Foto: Szkolenie redukujące punkty karne on-line
Foto: Plac manewrowy WORD Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę