Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Apelacja obniżyła kary za produkcję narkotyków pod Łomżą

Sąd apelacyjny w Białymstoku obniżył kary za produkcję amfetaminy i marihuany na dużą skalę. W środę (14.04) zapadły wyroki w sprawie sprzed 4 lat.

W latach 2016-2017 trzech mężczyzn na terenie powiatu łomżyńskiego zajmowało się produkcją narkotyków na duża skalę. Sądu potwierdził działalność oraz obrót 9 kg amfetaminy iplantacji konopi dużych rozmiarów. W sumie 850 krzewów, z których wytwarzana była marihuana. 

Łomżyński Sąd Okręgowy w pierwszej instancji skazał jednego z nich na siedem i pół roku więzienia, drugiego na sześć lat więzienia a trzeciego, który w śledztwie współpracował z organami ścigania, skazał na dwa lata więzienia, ale w zawieszeniu. Wszyscy musieli zapłacić grzywnę 10 - 25 tys. oraz  przepadek równowartości zysków z przestępczej działalności. 

Obrońcy wszystkich skazanych złożyli apelacje podnosząc chociażby brak zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd Apelacyjny w Białymstoku częściowo uwzględnił argumenty obrońców skazanych i złagodził nieznacznie wyroki. Pierwszemu obniżył karę do sześciu lat więzienia, uwzględniając jego wniosek, że nie działał w zorganizowanej grupie przestępczej i w związku z tym nie mógł nią kierować. Drugiemu sąd obniżył do pięciu lat więzienia także uwalniając od zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźnie, który współpracował podczas śledztwa, sąd przystał na jego wniosek i zaliczył mu tymczasowe aresztowanie na poczet grzywny.

Wyroki są praomocne.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę