Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Teatry z całego świata wezmą udział w tegorocznym Festiwalu WALIZKA w Łomży

Teatry z Litwy, Rosji, Białorusi, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i Słowenii, ale także z Argentyny i Izraela wezmą udział w tegorocznym Festiwalu WALIZKA w Łomży.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, kiedy to łomżyński festiwal ograniczył się do przeglądu spektakli, w tym roku wraca on do formuły konkursowej - poinformował jego dyrektor Jarosław Antoniuk.

- Zaprosiliśmy do konkursu siedemnaście teatrów - siedem z Polski i dziesięć zagranicznych. Ze względu na sytuację festiwal będzie hybrydowy, tzn. przedstawienia zagraniczne prezentowane będą online w nowej Hali Kultury, a zespoły z Polski występować będą na żywo na naszej scenie - informuje dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Na żywo prezentowane będą także widowiska plenerowe w ramach off-festiwalu. W tym roku ma być to między innymi Kijowski Teatr Uliczny, któremu epidemia uniemożliwiła zaprezentowanie "Przystanku Klaunada" przed rokiem, krakowski Teatr Nikoli i Teatr Ósmego Dnia z Poznania.

Tradycyjnie już Festiwalowi WALIZKA towarzyszyć będzie otwarcie tematycznej wystawy w Galerii Pod Arkadami. W tym roku poświęcona ona będzie pracy zmarłej 20 lat temu scenografce Wrocławskiego Teatru Lalek - Jadwidze Mydlarskiej-Kowal.

W tym roku festiwal w Łomży odbędzie się w dniach 10-13 czerwca.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę