Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Nie zatrzymał się do kontroli bo ćpał

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli pod Drogoszewem i próbował uciec policjantom. Po niedługim pościgu udało się zatrzymać uciekiniera i okazało się, że 32-latek był pod wpływem środków odurzających i takie środki znaleziono także w pojeździe.

Komenda Miejska Policji w Łomży informuje o zdarzeniu, które miało miejsce we czwartek około godz. 19. na drodze w okolicach Drogoszewa. Policjanci z Posterunku Policji w Śniadowie chcieli zatrzymać pojazd, który jechał bez włączonych świateł mijania. Kierowca zignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. W pewnym momencie audi skręciło w polną drogę. Po około 5 minutach funkcjonariuszom udało się zatrzymać pojazd – opisują policjanci. Audi kierowanym przez  32-latka podróżowało 3 osoby, tj. jeszcze  35-latek i 26-latka. Podczas kontroli funkcjonariusze zauważyli biały proszek na twarzy pasażera. Substancja była też rozsypana na fotelach z przodu jak i z tyłu pojazdu. Wszystko wskazywało na to, że mogli oni zażywać środki odurzające - informuje KMP w Łomży. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wstępne badanie narkotesterem kierowcy wykazało, że jest on pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Ponadto w kieszeni spodni posiadał przezroczystą torebkę z zawartością suszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przezroczystą torebkę z białym proszkiem, którą znaleźli na przednim fotelu pasażera. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to marihuana oraz amfetamina. Kierowca jak i pasażerowie zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia kierowca usłyszał zarzut niezatrzymania do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających.

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających do lat 3.

 

210407125521.jpg
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę