Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 29 listopada 2022 napisz DONOS@

Kierowca zapłaci za bałagan

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Za niewłaściwy stan sanitarny pojazdu kierowca może otrzymać mandat. Od soboty 10. lutego można otrzymać za to 250 zł mandatu.

Od soboty obowiązują nowe stawki mandatów za niektóre wykroczenia. Zgodnie z art. 177§2 k.w. pkt 16a kierowcy świadczący usługi przewozowe mogą otrzymać 250 zł mandatu za „Nieutrzymywanie przez przewoźnika obowiązanego do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, środka transportu we właściwym stanie sanitarnym”. 

Dotoczy to kierowców autobusów i taksówek, tych wszystkich, którzy zawodowo wykonują przewozy osób. MSWiA wyjaśnia, że w dobie pandemii ma to zmobilizować przewoźników do obowiązujących zasad czystości. Chodzi o m.in. o dezynfekcję pojazdów, szczególnie miejsc „wrażliwych”, czyli klamek, uchwytów itp. i zapewnić możliwość dezynfekcji w pojeździe. 

Warto przypomnieć także, że podczas każdej policyjnej kontroli, kierowca musi mieć zasłonięte usta i noc. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku, kierujący może otrzymać 500 zł mandatu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę