Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Mogło dojść do podpalenia aptek w Wiźnie i Jedwabnem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Zgłoszenie o wybitej szybie w oknie i wydobywającym się dymie z wnętrza apteki na parterze budynku przy pl. Kapitana Władysława Raginisa w Wiźnie otrzymał o godzinie 23.11 w czwartek dyżurny w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W Wielki Piątek tydzień wcześniej miał miejsce pożar w aptece przy ul. Łomżyńskiej w Jedwabnem. Policja nie wyklucza udziału osób trzecich w wywołaniu pożaru w Wiźnie i celowego podpalenia apteki w Jedwabnem.

Starszy brygadier Grzegorz Wilczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży informuje, że do pożaru apteki w Wiźnie zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP KSRG Wizna i jeden zastęp JRG Łomża. Strażacy w czwartkową noc dostali się do środka po wyważeniu drzwi wejściowych. Nie widziano nikogo w środku ani w pobliżu, przyczyną prawdopodobną pożaru mogła być raca dymna. Odłączyli zasilanie w energię elektryczną i skierowali strumień gaśniczy na palący się regał z płyty meblowej. Sprawdzili stan lokali mieszkalnych na piętrze, gdzie stwierdzili śladowe ilości tlenku węgla. Cztery osoby z mieszkańców budynku nie zgłaszały dolegliwości.
- Trwają intensywne czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia - podaje mł. asp. Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, nie wykluczając udziału osób trzecich w wywołaniu pożaru. 

Praktycznie bliźniacze zdarzenie - z perspektywy strażaków - miało miejsce w Jedwabnem tydzień wcześniej, w piątek. - Podobne zgłoszenie, nie wiadomo kto i nie ma monitoringu - streszcza st. bryg. Wilczyński. Policjantka Janowska precyzuje, że zgłoszenie o pożarze w aptece w Jedwabnem było około godz. 20. - Dostaliśmy zgłoszenie, że ktoś do apteki przy ulicy Łomżyńskiej wrzucił petardę i doszło do pożaru - relacjonuje. - Na zapleczu w tym czasie przebywała współwłaścicielka. Wstępne ustalenia Policji wskazują, że - jak określa młodsza aspirant - "mogło dojść do podpalenia". Szkody oszacowane wstępnie w aptece w Jedwabnem wynoszą 180 tys. zł: uległy zniszczeniu lub spaleniu pomieszczenia apteki z lekami. Starszy brygadier uściśla, że "powierzchnia pożaru, który został ugaszony jednym prądem wody, wynosiła jedynie dwa metry kwadratowe, jednak zniszczenia powodowane są nie tylko samymi płomieniami, ale również działaniem wysokiej temperatury".
Strat w aptece w Wiźnie - według Policji - jeszcze nie oszacowano.

Mirosław R. Derewońko

 

e-mail:  mrd@4lomza.pl
nr tel. kom.: 696 145 146

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę