Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska policja podsumowuje świąteczny weekend na drogach

Główne zdjęcie
Kierujący audi 25 – latek wypadł z drogi i dachował. Miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Podczas przedłużonego świątecznego weekendu łomżyńscy policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy jechali pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu. Wyjeżdżali też do 10 kolizji drogowych i dwóch wypadków.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci zatrzymali sześciu kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdem po pijaku. Nie pomagają apele, zatrzymywanie prawa jazdy i kary.

Już w Wielki Piątek policjanci interweniowali do między innymi 36-latka kierującego renaultem. Mężczyzna został zatrzymany przez świadków po tym, jak "zataczając się" wsiadł do pojazdu i próbował odjechać. Po badaniach alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Tuż przed północą, z piątku na sobotę, funkcjonariusze drogówki dostali wezwanie do kolizji na terenie gminy Jedwabne. Tam okazało się, że kierujący volkswagenem 27-latek, podczas wyprzedzania uszkodził inny pojazd. Mężczyzna kierował mimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie alkomatem pokazało blisko 1,9 promila. Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierujących, zatrzymanych zostało w świąteczną niedzielę. Jako pierwszy, na terenie gminy Łomża, wpadł 53-latek kierujący rometem. Mężczyzna pomimo, widocznej trudności z utrzymaniem równowagi i z wyczuwalną wonią alkoholu odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu we krwi.

Kolejnym zatrzymanym był 71-latek jadący przez gminę Piątnica. Mężczyzna kierował skodą mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mało tego "wydmuchał" ponad 2,5 promila. Następnie, mundurowi interweniowali w sprawie wypadku, do którego doszło na terenie gminy Łomża. Tam kierujący audi 25-latek wypadł z drogi i dachował. Okazało się, że kierował mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Chwilę później, tym razem na moście Hubala w Łomży doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam siedzący za kierownicą passata, 15-latek, doprowadził do czołowego zderzenia z golfem. 15-latek był trzeźwy, trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają łomżyńscy policjanci. Za kierownicę swojego hyundaia wsiadł też 40-latek. Został zatrzymany na jednej ze stacji paliw, po zgłoszeniu przez obsługę, że może być pod wpływem alkoholu. Od mężczyzny została pobrana krew do badania, bo pomimo, iż policjanci wyczuwali silną woń alkoholu odmówił badania na trzeźwość.

Policjanci zarejestrowali 10 kolizji drogowych. Przypominają o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelują o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. 

źródło: KMP Łomża

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę