Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Nowogrodzie i Łomży z powodu przekroczenia limitów wiernych w kościołach interweniowała policja

Główne zdjęcie
Wnętrze kościoła Św. Brunona, wielka sobota

W Święta Wielkanocne na dwóch Mszach Świętych w Nowogrodzie i Łomży było za dużo ludzi i interweniowała policja. W sumie w podlaskim od soboty 584 razy policja interweniowała w sprawie obostrzeń epidemicznych.

W Wielką Sobotę (3. kwietnia) na Mszy Świętej o godz. 19.00 w kościele w Nowogrodzie miało być 300 osób, w tym wiele bez masek. Takie zgłoszenie otrzymali łomżyńscy policjanci. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że w kościele jest około 100 osób. To powyżej limitu wynikającego z wielkości kościoła. Policjanci odczekali do zakończenia uroczystości religijnych i udali się do zakrystii. Przeprowadzono rozmowę z proboszczem i sporządzono wniosek do sądu - przekazuje młodszy aspirant Justyna Janowska z KMP w Łomży.

Drugie podobne zdarzenie miało miejsce w Niedzielę Wielkanocną (4. kwietnia) na mszy rezurekcyjnej w kościele pw. Św Brunona na Łomżycy. Tu zgłoszenie także dotyczyło za dużej ilości wiernych w kościele, braku maseczek i nie zachowywania odstępów pomiędzy ludźmi. Przybyli na miejsce policjanci, podobnie jak w Nowogrodzie, nie przerywali uroczystości religijnych. Po zakończonej mszy udali się do proboszcza, przeprowadzili rozmowę i spisali wniosek do sądu. Oficer prasowa młodszy aspirant Justyna Janowska przekazuje, że policjanci stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej ilości osób w kościele i stan ocenili na około 200 osób.

Sporządzone wnioski trafią do sądu, który zajmie się tymi przypadkami. 

Poza tym od soboty policjanci w województwie podlaskim stwierdzili 584 przypadków nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń epidemicznych i w związku z tym wystawili: 461 mandatów, 76 wniosków o ukaranie do sądów i 47 pouczeń.  

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę