Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Płoną trawy i transformator

Główne zdjęcie
Wieczorny pożar traw na Fortach w Piątnicy

Ponad 2 ha traw spaliło się dziś na Fortach w Piątnicy. Wcześniej, po południu w Truszkach, gmina Piątnica wybuchł transformator, a w niedalekich Kossakach paliła się trawa i dzikie wysypisko.

Pora wiosenna od lat sprzyja pożarom traw. Zwykle strażacy określają to jako podpalenia, ale sprawcy pozostają ukryci. Szczególnie w miejscach nieuprawnych, taki pożar jest najprostszą formą pozbycia się suchych resztek roślin. Dziś pierwszy pożar na Fortach wybuchł po południu. Spaliło się niewiele, kilka arów.
Następnie strażacy z PSP z Łomży i z OSP w Piątnicy zostali zadysponowani do palącego się transformatora w Truszkach. Mieszkańcy miejscowości relacjonowali, że ogień osiagął około 1,5 m wysokości, a potem nagle transformator wybuchł. Opaliło się trochę suchej trawy dokoła słupa i brak było jedej fazy w wiosce. Mieszkańcy narzekali, że wielokrotnie iskrzyło się na słupie, ale nikt na to nie reagował. 
Po ugaszeniu transformatora oba zastępy znowu zostały przekierowane na inny pożar. Paliły się trawy na dzikim wysypisku w niedalekich Kossakach. Wieczorem przed godz. 20.00 na Fortach ponownie „zapaliła” się trawa. Tym razem ogień i dym widać było z Łomży. Strażacy przy pomocy tłumic ugasili ogień.  W sumie spaliło się około 2 ha suchych traw. 

 

Foto: Wieczorny pożar traw na Fortach w Piątnicy
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę