Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Zambrowie mają być nowe mieszkania czynszowe

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

120 nowych czynszowych mieszkań zamiast 270 blaszanych garaży - to pomysł władz Zambrowa na zagospodarowanie terenów przy ul. Magazynowej.

Trzy nowe bloki po czterdzieści mieszkań każdy, mają powstać dzięki Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Miasto wniesie do spółki tylko tereny pod zabudowę i wynoszący 3 mln zł udział z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

O nowe mieszkania ubiegać się będą mogli tylko ci, którzy wykażą się dochodami świadczącymi, że stać ich będzie na regularne opłacanie czynszu i opłat - poinformował podczas konferencji prasowej burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

Pierwszeństwo będą miały młode, pracujące rodziny z małymi dziećmi i samotne matki, jednak burmistrz uważa np., że pod uwagę powinien być brany także fakt opłacania podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Zambrowie. Według niego dodatkowo punktowani powinni być także m.in. mieszkańcy bloków komunalnych, którzy regularnie płacą czynsz, a chcą ponieść standard zamieszkania, ludzie powracający do Zambrowa, by osiedlić się tu na stałe i lokalni przedsiębiorcy, którzy potrzebują lokali  mieszkalnych, aby ściągnąć do Zambrowa lub utrzymać w firmie szczególnie cennych pracowników.

Na liście preferencji burmistrz umieścił także potomków najemców garaży, które od kilkudziesięciu lat stoją na terenach, na których wybudowane mają być teraz bloki. Pierwszy z nowych budynków z czterdziestoma mieszkaniami ma być oddany do użytku na przełomie 2022/2023 r., pozostałe sukcesywnie do końca roku 2025 r..

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę