Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ogrzewalnia w podłomżyńskim Elżbiecinie

Ogrzewalnia dla 30 bezdomnych ma powstać w podłomżyńskim Elżbiecinie. Miejsce zaproponował Edward Łada, wójt gminy Piątnica, do której należy budynek przyszłej ogrzewalni. Jest to wynik spotkania poświęconego problemowi bezdomności, które odbyło się w łomżyńskim Ratuszu. Pomysłodawcami spotkania byli łomżyńscy policjanci. Byli na nim obecni przedstawiciele miasta, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i podłomżyńskich gmin. "Mam pomieszczenia, której tej zimy będą puste. Dlaczego w związku z tym nie pomóc ludziom, jeżeli jest taka mozliwość? Do tygodnia pomieszczenie będzie wyposażone. Nie będzie tam mebli tylko ławki. Takie miejsce, w którym będzie można się ogrzać" - mówi wójt.

Do ogrzewalni będą m.in. odwożeni bezdomni, którzy zwrócą się z prośbą o pomoc do policji. Do tej pory mroźne noce spędzali w poczekalni Komendy Miejskiej. "Policjanci planują też wydanie informatora dla bezdomnych" - mówi Komendant Miejski, Janusz Rybakowski. Będą tam podstawowe informacje. "Gdzie bezdomny ma dzownić po pomoc, gdzie jest noclegowania, gdzie można się ogrzać. Informatory będą w każdym radiowozie i będą rozdawane osobom potrzebującym pomocy. Dzielnicowi informatory bedą zostawiali w miejscach, w których przebywają bezdomni". Informator będzie wydany za pieniądze Urzędu Miasta, który będzie też wspierał jak najszybsze powstanie ogrzewalni. Zastępca prezydenta Łomży, Marcin Sroczyński zaproponował wsparcie materialne tej inicjatywy. "Pracownicy MPGKiM pomogą w wyposażeniu ogrzewalni - zrobią ławki". Według Policji w Łomży jest 50 osób bezdomnych. Miasto szacuje ich liczbę na 15 osób i do przyjęcia tylu jest przygotowana noclegowania przy ul Dwornej 24a.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę