Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rozpoczynają się próbne egzaminy ósmoklasisty

Ósmoklasiści - podobnie jak maturzyści - spotkają się w szkole na próbnych egzaminach po wielu miesiącach nauki zdalnej.

Test ma być przeprowadzony w oparciu o wszelkie zasady reżimu sanitarnego, ale jednocześnie ma jak najwierniej przypominać warunki egzaminu z terminu głównego, który w tym roku wypadnie nie w kwietniu, ale dopiero pod koniec maja. 

Poza zmianą terminu - z powodu pandemii i trudności w opracowywaniu materiału na lekcjach online - zmieni się też zakres sprawdzanej wiedzy. Na przykład w przypadku języka polskiego odchudzono listę lektur, a w przypadku matematyki uczniowie będą mieli do rozwiązania mniej zadań, ze zmniejszonymi wymaganiami między innymi z działań na pierwiastkach czy geometrii przestrzennej.

Próbny egzamin z języka polskiego potrwa dwie godziny, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90. Szkoły przystępują do niego dobrowolnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaznacza, że powinien on mieć jedynie charakter diagnostyczny i niewłaściwe jest wystawianie ocen cząstkowych na podstawie tego testu. Natomiast wyniki z głównego egzaminu będą miały wpływ na szanse ucznia w dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę