Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Kilkanaście tysięcy złotych może kosztować naprawa zniszczonych w Łomży świątecznych iluminacji

Główne zdjęcie
Nieświecąca choinka w parku

Na kilkanaście tysięcy złotych oszacowano szkody, jakie wyrządzili wandale w świątecznej iluminacji w Łomży.

W tym roku – z powodu remontu Starego Rynku – świetlne ozdoby rozmieszczone były w Parku Jana Pawła II. Miejsce nie ma specjalnego znaczenia – uważa kierownik zakładu wchodzącego w skład MPGKiM Krzysztof Siedlecki. Przypomina, że pierwszy akt wandalizmu – pozbawienie głowy świecącego miśka – miał miejsce wtedy, kiedy siedział on pod choinką przed ratuszem.

Także w tym roku ta maskotka ucierpiała najbardziej. Łomżatkowi – jak go nazwano - wyskubano część plastikowej sierści, a ktoś urwał przycisk do odtwarzania nagranych piosenek i bajek.

Z rozświetlonej bramy nad jedną z alejek oberwano i potłuczono większość plastikowych bombek, w lokomotywie i domku Mikołaja pozrywano przewody elektryczne, a w plastikowej fontannie regularnie uszkadzana była cała konstrukcja.

Spytany, czy były elementy, które nie ucierpiały, Krzysztof Siedlecki wymienia ozdoby wiszące wysoko na słupach i nowego kilkumetrowego renifera. Jego prawdopodobnie także ocaliła wysokość, bo na przykład wiewiórka, również zakupiona przez miasto w tym roku, jako pierwsza straciła błyszczącą bombkę trzymaną w łapach.

Poświąteczne naprawy iluminacji za dziesięć, kilkanaście tysięcy złotych to już coroczny zwyczaj. W tym roku może to być nieco więcej, ponieważ pojawiło się kilka nowych świecących elementów, a niektóre ze starszych wymagają napraw chociażby z racji wieku.

Naprawy potrwają co najmniej kilka tygodni.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę