Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Podlaskiem potrzebna jest ustawa antysmogowa - przekonują działacze Polskiego Alarmu Smogowego

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Podlaskie jest jednym z ostatnich dwóch regionów, w których nie ma uchwały antysmogowej. Takie przepisy nie obowiązują jeszcze tylko w województwie warmińsko-mazurskim.

Radni podlaskiego sejmiku mogą zrobić dobry krok w walce o czyste powietrze - mówi rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego Piotr Siergiej:

Pewną pomocą byłaby dla województwa podlaskiego uchwała antysmogowa, która by powiedziała, że jeśli ktoś ma "kopciucha", no to może zlikwidować tego "kopciucha" do określonej daty, tak jak ma to miejsce w 14 województwach w kraju - sugeruje Piotr Siergiej.

Miejski samorząd nie może wprowadzić takich przepisów - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk:

Nam cały czas brakuje uchwały przygotowanej przez urząd marszałkowski, na wzór np. województwa małopolskiego - w Krakowie jest zakaz palenia tymi materiałami, które powodują największe zanieczyszczenie - podkreśla Adam Musiuk.

Rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska mówi, że za 5 lat w regionie w miastach na prawach powiatu ma nie być "kopciuchów". To założenie programu, który radni sejmiku uchwalili niespełna rok temu:

Do połowy 2026 roku mają zostać wymienione wszystkie kotły, które nie spełniają normy co najmniej dla klasy piątej - informuje rzeczniczka.

Mimo to urzędnicy analizują, czy województwo podlaskie nie potrzebuje uchwały antysmogowej - dodaje Izabela Smaczna-Jórczykowska. Podkreśla, że przemawiać mogą za tym dodatkowe możliwości zdobywania dotacji przez gminy na antysmogowe projekty.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę