Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Piłeś i jedziesz? Zatrzymają ci auto

Kierowcy złapani na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z możliwością tymczasowego zatrzymania im samochodu na poczet przyszłej kary. Takie zalecenie wydał dziś szef Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku i dotyczy ono czterech prokuratur okręgowych: w Białymstoku, Olsztynie, Suwałkach i Łomży. Praktyka zatrzymywania samochodów ma poprawić efektywność egzekwowania kar od pijanych kierowców. Często zdarza się bowiem tak, że kierowcy nie płacą orzeczonych wobec nich grzywien. Zajęcie samochodu nie oznacza, że w każdym przypadku auto zabierane jest kierowcy i przetrzymywane np. na policyjnym parkingu. Może to być również ograniczenie prawa do dysponowania samochodem, przy pozostawieniu go właścicielowi. W takiej sytuacji właściciel samochodu nie może go sprzedać. Gdyby to zrobił popełniłby przestępstwo.

Możliwość zajęcia samochodu kierowcom prowadzącym w stanie nietrzeźwym to tylko jeden ze sposobów walki z problemem pijanych kierowców. Inny to coraz częstsza praktyka ujawniania danych osobowych osób, które prowadząc po pijanemu spowodowały wypadek drogowy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę