Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Sprawdź co wydarzyło się tego dnia …

Od dziś codziennie zabierać będziemy Państwa na przejażdżkę po ostatnich latach historii naszego miasta i regionu. Każdy kto kliknie w „Kartkę z kalendarza” umieszczoną na górze strony, będzie miał okazję przypomnieć sobie trochę najnowszej historii.

"Kartka z kalendarza" to wybór wydarzeń, które miały miejsce dzisiaj czyli bieżącego dnia np. 7 marca od 2004 roku do 2021 roku.  Nie można odczytać innych dni np. przez wpisanie daty. Dostępny jest tylko bieżący dzień kliknięcia. Zachęcamy Państwa do klikania w „Kartkę z kalendarza” umieszczoną w nagłówku strony. Każdego dnia publikowane będą wszystkie wydarzenia z ostatnich 17 lat, które wydarzyły się tego dnia w Łomży i regionie. Zabawa, która przyjmuje funkcje edukacyjną, a także pozwala zweryfikować wiele zapowiedzi. Krótki research przypomni o stanie Narwi sprzed np. 10 lat, jak planowano Venedę czy polityków, których dziś już nie ma w pierwszej lidze. 

7 marca 2004 roku informowaliśmy o tragicznym pożarze w Laskach. Tego dnia w 2005 roku aktywiści z Greenpeace protestowali pod Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku przeciwko planom budowy Via Baltika przez Biebrzę i Białystok. Jak wiemy udało im się m.in. wpłynąć na decyzje władzy, bo dziś droga jest budowanja przez Łomżę. Tego dnia nie można było dojechać przez śnieg do ponad 50 miejscowości na terenie powiatów zambrowskiego i grajewskiego. W 2006 roku pisaliśmy o lekarce, która operowała po pijanemu. W 2008 roku można poczytać o zapowiedzi stajku służby zdrowia, czy o rozdawaniu przez policjantów zaproszeń na cytologię zamiast kwiatka. W 2009 roku wystrzałowo wypadł na inauguracji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej Teatr Bez Nazwy, a harcerze wyruszyli szklakiem Druha Szarego. W 2011 roku pisaliśmy o "świńskiej grypie" w łomżyńskim szpitalu, spotkaniu prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z przedsiębiorcami, o 54 mln zł. wydanych na alkohol i koncercie Adama Pierończyka z "Komedą" w Retro. W 2012 roku młodzież szukała pomysłów na studia w Warszawie, Białymstoku i Łomży.

W 2013 roku 7 marca otwarto Galerię Veneda. Możemy także przeczytać tekst Marcina Chludzińskiego, dziś Prezesa KGHM,  o tym, że "Łomża umiera i potrzebuje rozwojowego kopa". W 2014 roku pisaliśmy o kłamcy lustracyjnym w Gminie Łomża, nowym prezesie Sądu Okręgowego i kto powinien dostać budynek przy ul. Reymonta 4. W 2016 roku poinformowaliśmy, że senatorem łomżyńsko-suwalskim została kandydatka PIS Anna Maria Anders, która wygrała niedzielne wybory. O konflikcie w Radzie Nadzorczej MPEC-u pisaliśmy w 2017 roku. Tego dnia informowaliśmy o przystanku, który miał być zasilany testowo energią słoneczną, a Narew przekroczyła stan ostrzegawczy. W 2018 roku włoska firma Impresa Pizzarotti zaoferowała najlepszą ceną na obwodnice Łomży. W 2019 roku pisaliśmy o porywaczach z Białegostoku, którzy mieli poruszać sie samochodem na łomżyńskich numerach. Można było poczytać także o kolejowym przyciąganiu Łomży i kwiatach dla kobiet biznesu w Łomży.

Prawda że ciekawa wycieczka?

Życzymy Państwu wspomnień. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę