Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prognoza pogody na nadchodzący weekend

W weekend IMGW prognozuje powrót lekkiej zimy. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, a nocami oraz na północy też śniegu. Nocami mróz, szczególnie na wschodzie. Umiarkowany, a okresami też dość silny i porywisty, wiatr wiał będzie z północnego zachodu i zachodu.

Nad Polską pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji i związany z nią front atmosferyczny, za którym rozbuduje się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północy napłynie powietrze arktyczne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia. 

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, lokalnie do 5 cm. Rano temperatura poniżej 0°C, miejscami może powodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. 

W sobotę Polska nadal będzie w zasięgu klina wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północy i północnego zachodu będzie napływała mroźna, arktyczna masa powietrza. Ciśnienie powoli będzie spadać. W północno-wschodniej części kraju w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam wieczorem możliwe opady śniegu. Rano temperatura poniżej -4°C miejscami może powodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu wzmagający się do okresami dość silnego, na zachodzie regionu osiągający 55 km/h, z kierunków zachodnich. 

W niedzielę w północno-wschodnia Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Rosji, w strefie przemieszczającego się z północy na południe chłodnego frontu atmosferycznego. Ciśnienie początkowo będzie spadać potem wzrośnie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę