Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na społeczeństwo obywatelskie

Główne zdjęcie
Ratusz w Łomży

Prezydent Łomży ogłosił, kto w 2021 roku poprowadzi w mieście edukację w zakresie społeczeństwa obywatelskiego i ekonomii. Właśnie opublikowano wyniki konkursu.

12 000 zł otrzymał Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych, Fundacja "Czas Lokalny" na „Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży”.

5 000 zł otrzymała Diecezja Łomżyńska - Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup na zadanie pt. „Wolontariusze i konsumenci”.

5 000 zł otrzymała Fundacja "L" na zadanie pt. „Świadomy konsument”.

3 800 zł otrzymała Fundacja Działań Lokalnych Logos na zadanie „Mój pierwszy dobry uczynek”.

3 000 zł otrzymało Stowarzyszenie DA SIĘ na zadanie pt. „Wsparcie dla NGO i PS”

1 200 zł otrzymała FUNDACJA DR OTIS na zadanie pt. Grupa wolontariacko - warsztatowa "Ja i moje dziecko".

Wsparcia nie otrzymały: 

Stowarzyszenie Łomża - Miasto Obywatelskie 2023 na „Młody wolontariusz wdraża Łomżyński Szkolny Budżet Obywatelski!”

Fundacja JA i TY na „Dostępność instytucji użyteczności publicznej oraz poznanie swoich  praw konsumenckich przez seniorów i osoby o szczególnych potrzebach.”

Fundacja Instytut Białowieski na „Centrum Zrównoważonego Rozwoju. "Okrągły stół dla Puszczy Białowieskiej". www.FestiwalPuszczyBialowieskiej.pl www.FestiwalBialowieski.pl www.FestiwalZubra.pl www.ForestFestival.Eu”

Otwarty konkurs w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej na 2021 rok Ratusz rozpisał na początku roku. W regulaminie zapisano, że „Celem konkursu jest podnoszenie wiedzy, kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U.2020.1057 z późn. zm.) oraz podmiotów ekonomii społecznej, przyczyniających się do wzmacniania potencjału istniejących i działających na terenie Miasta Łomża podmiotów III sektora, promocja wolontariatu na terenie Łomży, a także rozwój aktywności obywatelskiej w Łomży.” Zadania powinny być przygotowane dla szerokiego grona odbiorców i być nakierowane na podniesienie poziomu wiedzy, świadomości, umiejętności uczestników po zakończeniu realizacji zadania.

Realizacja zadań może odbywać się przez szkolenia, warsztaty, seminaria, panele czy  doradztwo, a dofinansowanie obejmuje max. 85% kosztów całości zadania.

Zgodnie z regulaminem zadania mają zostać wykonane do 20 grudnia 2021 roku.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę