Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Rzeki przybierają powoli

Główne zdjęcie
Mapa alertu

Od środy Narew w Piątnicy przybrała 30 cm, w Wiźnie natomiast 46 cm. Ciągle obowiązuje alert hydrologiczny IMGW. Mimo, że nadeszły roztopy, lód pokrywa jeszcze w wielu miejscach rzeki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim ostrzeżeniu przypomina o wzroście poziomu wody w rzekach do strefy wody wysokiej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Miejscami, w związku z utrzymującymi się zjawiskami lodowymi, mogą wystąpić utrudnienia przepływu i związane z tym większe wahania stanu. Ostrzeżenie hydrologiczne dotyczy całego regionu i zlewni wszystkich rzek. 

O 11.00 w sobotę stan Narwi w Piątnicy wynosi 251 cm i o 1 cm przekroczył górną granicę stanów średnich. Od środy przyrost wyniósł 30 cm. Stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 410 cm, a więc jeszcze wiele brakuje. 

W Wiźnie w sobotę o 11.00 stan Narwi wynosi 372 cm. Od środy poziom wody podniósł się aż o 46 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje tu jeszcze około 70 cm. 

Biebrza w Burzynie dziś o 11.00 wskazywała 299 cm. To powyżej górnego stanu stanów średnich, a do ostrzegawczego brakuje jeszcze około 80 cm. 

Stan ostrzegawczy osiąga jedynie Wissa w miejscowości Łoje-Awissa niedaleko Radziłowa. W sobotę stan rzeki wskazuje 319 cm i już tylko 1 cm brakuje do stanu ostrzegawczego. Rzeka od środy przybrała 64 cm.

Foto: Mapa alertu
Foto: Narew w Łomży w sobotnie przedpołudnie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę