Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Sejmik województwa podlaskiego ma dwóch nowych wiceprzewodniczących

Po ponad roku podlaskim radnych udało się w końcu uzupełnić prezydium sejmiku. Wiceprzewodniczącymi zostali Cezary Cieślukowski z PSL i Romuald Łanczkowski z PiS-u.

Do tej pory w prezydium zasiadał tylko przewodniczący Bogusław Dębski (niezrzeszony w żadnym klubie) i wiceprzewodniczący Łukasz Siekierko z PiS.

O dwa miejsca w prezydium rywalizowało trzech radnych: Jacek Piorunek z Koalicji Obywatelskiej, Romuald Łanczkowski z PiS-u i Cezary Cieślukowski z PSL-u.

Najwięcej, bo 19 głosów dostał Romuald Łanczkowski zgłoszony przez Łukasza Siekierkę. Z kolei Cezarego Cieślukowskiego zgłosił Jerzy Leszczyński z PSL-u. 

Cezary Cieślukowski był m.in. wojewodą suwalskim, członkiem zarządu województwa podlaskiego i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Na wiceprzewodniczącego sejmiku wybrało go 18 osób, za Jackiem Piorunkiem opowiedziało się dziewięciu. W głosowaniu wzięło udział 27 radnych.

W podlaskim sejmiku zasiada 30 osób. Obecnie w klubie PiS - Zjednoczonej Prawicy jest 14 radnych. W opozycji są kluby Koalicji Obywatelskiej i PSL. W sejmiku jest też kilku radnych niezależnych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę